Do następnego meczu pozostało

Trzecie starcie z Garbarnią w tym sezonie

Podopieczni Adam Noconia udadzą się do Krakowa po kolejne punkty

W ramach spotkań 26 kolejki eWinner 2 ligi Chojniczanka zmierzy się na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Chluba Grodu Tura zamierza odbudować się po zeszłotygodniowej porażce na własnym stadionie ze Skrą Częstochowa 1:3. Jedynego gola dla naszej drużyny w tamtym spotkaniu zdobył Maciej Kona, który pięknym strzałem zza pola karnego rozwiązał worek z bramkami tego meczu. Garbarnia w zeszłej kolejce odniosła drugie zwycięstwo w tym roku wygrywając 2:1 na stadionie w Bytowie.

Obie drużyny grały ze sobą w tym sezonie już dwukrotnie i z obu starć zwycięsko wychodził zespół z pomorza. Na początku października ubiegłego roku Chojniczanka przy ul. Mickiewicza 12 ograła przyjezdnych 3:1 w meczu ligowym. Dublet w tamtym meczu ustrzelił napastnik żółto-biało-czerwonych Artur Pląskowski, natomiast po bramce zdobyli wspomniany prędzej Kona oraz pomocnik ,, Garbarzy” Błażej Radwanek. Niecałe 4 tygodnie później drużyna Łukasza Surmy ponownie starła się z naszym zespołem, lecz tym razem w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Po 90 minutach regulaminowego czasu na tablicy wyników widniał remis 1:1. W drugiej połowie dogrywki piłka dwukrotnie znalazła się w bramce ,,Młodych lwów” i do kolejnej rundy awansował klub z Chojnic. Obie ekipy kończyły tamten mecz w ,,10″

Chojniczanie będą chcieli podtrzymać dobrą passę z sobotnim rywalem. Cztery poprzednie spotkania z brązowo-białymi kończyły się wygraną naszych piłkarzy. W każdym z tych pojedynków gole zdobywali zawodnicy obu ekip a średnia bramek jest wysoka i wynosi nieco ponad 4 na mecz. Taka statystyka daje nam nadzieję na równie efektowne widowisko, które zostanie okraszone kilkoma trafieniami.

Trener Garbarni Łukasz Surma ma na swoim koncie 559 występów jako piłkarz w polskiej ekstraklasie i pod tym względem jest rekordzistą w naszym kraju. W Krakowie jednym z jego podopiecznych jest jego syn Mateusz, który sporadycznie pojawia się na boisku a w tym sezonie rozegrał łącznie raptem 16 minut. Nastolatek w czwartek podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Garbarnią.

Chluba Grodu Tura przystąpi do pojedynku z krakowianami osłabiona brakiem Mateusza Klichowicza, który pauzuje z powodu 4 żółtej kartki. Do kadry meczowej powróci natomiast Jan Mudra. Czech wraca do gry po absencji również ze względu na nadmiar żółtych kartoników.

Sędzią spotkania będzie Marek Śliwa. Początek meczu 10 kwietnia o godzinie 15.00.

Karol Knitter / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by