Do następnego meczu pozostało

Trzecie w tym sezonie starcie z Olimpią Elbląg

Olimpia Elbląg obok Garbarni Kraków to rywal z którym w tym sezonie zagramy najwięcej razy. Do dwóch ligowych starć doszły jeszcze rozgrywki Pucharu Polski.

Pucharowy mecz z Olimpią otwierał bieżący sezon. Był to także pierwszy mecz Adama Noconia w roli szkoleniowca Chojniczanki, który trafił na Mickiewicza 12 właśnie po pracy w Elblągu. Chojniczanka wygrała wtedy skromnie 1:0 po bramce Tomasza Mikołajczaka z rzutu karnego. Z przebiegu gry żółto-biało-czerwoni byli drużyna wyraźnie lepszą i w trakcie meczu wykreowali kilka groźnych sytuacji.

 

Po raz drugi w bieżących rozgrywkach spotkaliśmy się we wrześniu – tym razem na stadionie Olimpii Elbląg. Rozpędzona Chojniczanka wygrała wszystkie trzy mecze i przewodziła w gronie ligowej stawki. Na przeciwnym biegunie była Olimpia, która nie zdobyła jeszcze punktu i odpadła w Chojnicach z Pucharu Polski. Chluba Grodu Tura przez cały mecz szukała sposobu na rozmontowanie defensywy gospodarzy, ale ta sztuka tym razem się nie udała. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem choć w końcówce spotkania piłkę meczową na nodze miał Marcin Trojanowski.

 

Jak będzie w niedzielę? Chojniczanka w dobrym stylu zakończyła 2020 rok i jeszcze lepiej rozpoczęła rok 2021. Od fatalnego meczu w Ostródzie pod koniec listopada żółto-biało-czerwoni w siedmiu meczach zdobyli siedemnaście punktów wygrywając sześć razy i raz remisując. W tym okresie Chojniczanka jest najlepiej punktującą drużyną w lidze. Nasz niedzielny przeciwnik rozpoczął wiosnę od wygranej z KKS-em Kalisz i następnie zremisował z Wigrami Suwałki. Ostatnie dwa spotkania z Motorem Lublin i Bytovią Bytów zakończyły się minimalnymi porażkami zespołu z Elbląga.

W składzie Olimpii prawdopodobnie będziemy mieli możliwość zobaczyć w akcji dwóch byłych zawodników Chojniczanki. Janusz Surdykowski to najskuteczniejszy zawodnik drużyny prowadzonej obecnie przez trenera Jacka Trzeciaka. „Surdyk” zdobył w tym sezonie 9 bramek i jest niekwestionowanym liderem ofensywy Olimpii. Natomiast Andrzej Witan trafił do Elbląga dwa miesiąca temu i od samego początku swojego pobytu w Olimpii od razu wskoczył między słupki. Po meczu z Wigrami Suwałki znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki.

Początek meczu z Olimpią Elbląg o godzinie 15:00. Transmisja spotkania w aplikacji eWinner. Na naszym profilu na Twitterze (@ChojniczankaMKS) przekazujemy najważniejsze meczowe wydarzenia, a na Instagramie (@chojniczanka_mks) relacjonujemy dzień meczowy prosto ze „strefy 0”.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by