Do następnego meczu pozostało

UKS Lider dołącza do grona Klubów Partnerskich Chojniczanki!

W ostatnich dniach ustalone zostały warunki współpracy pomiędzy Akademią Chojniczanki i Uczniowskim Klubem Sportowym Lider Gmina Człuchów. Strony doszły do porozumienia i na mocy zawartej umowy jeden z najważniejszych ośrodków szkolenia w powiecie człuchowskim dołączył do grona Klubów Partnerskich Chojniczanki.

Przy nawiązaniu współpracy z największą akademią sportową w regionie naszym głównym celem jest korzyść dla naszych młodych podopiecznych. Chcemy wytyczyć dla nich ścieżkę rozwoju piłkarskiego i jesteśmy przekonani, że Chojniczanka jest świetnym miejscem. Struktura Akademii pozwala na rozwijanie swoich umiejętności od młodzieżowych lig wojewódzkich, przez ligi ponadwojewódzkie i najwyższy szczebel wojewódzki seniorów, aż po profesjonalną drużynę szczebla centralnego. Cieszę się z tej współpracy i z optymizmem patrzę na to co zyska dzięki niej UKS Lider – mówi prezes UKS Lider Gmina Człuchów, Tadeusz Majer.

Porozumienie określa warunki wzajemnych działań i prowadzenia wspólnych projektów dotyczących drużyn młodzieżowych. Ma ono na celu rozwój w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży oraz promocję aktywności fizycznej wśród lokalnych społeczności.

– Wiemy, że mniejsze ośrodki często są miejscem pierwszych piłkarskich kroków dla wielu utalentowanych zawodników. Naszym celem jest stwarzanie dla nich realnej możliwości dalszego rozwoju, który w naszym odczuciu jest często dużo rozsądniejszym wyborem dla młodego zawodnika niż wyjazd do większych ośrodków, w których zostają oni umieszczeni w bursie, bez rodziców i dotychczasowych kolegów, ale za to z ogromną presją i nierzadko brutalną rywalizacją pomiędzy rówieśnikami. Stwarzamy w Chojnicach środowisko idealne do tego, aby zawodnicy rozwijali się cierpliwie i systematycznie. Wierzę, że już w niedalekiej przyszłości pojawią się efekty współpracy z Liderem – mówi wiceprezes Chojniczanki, Rafał Zabrocki.

Grono Klubów Partnerskich Chojniczanki stanowią aktualnie Polonia Bydgoszcz, Brda Rytel, Akademia Techniki z Więcborka oraz UKS Lider Gmina Człuchów.

Zachęcamy akademie, kluby i szkółki piłkarskie do nawiązania współpracy i przystąpienia do projektu.

Więcej informacji:

akademia@mkschojniczanka.pl

nr tel. 730-720-497

Proudly made by