Do następnego meczu pozostało

W Cetniewie z Lechią Gdańsk

W środę, 3 lipca o godzinie 15:00 rozegramy czwartą grę kontrolną w ramach przygotowań do sezonu 2024/2025 Betclic 2 Ligi. Naszym rywalem będzie Ekstraklasowa Lechia Gdańsk. Mecz zostanie rozegrany w Cetniewie, na boisku Centralnego Ośrodka Sportu. Decyzją gospodarza spotkania, mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Jeżeli chodzi o nasz zespół, od ostatniej gry kontrolnej w Solcu Kujawskim kontrakty z Chlubą Grodu Tura podpisali: Marcel Stefaniak (obrońca) oraz Patryk Olejnik (defensywny pomocnik). W Chojniczance pozostaje natomiast Legenda Klubu, Tomasz Mikołajczak, dla którego będzie to już 13. sezon w Żółto-Biało-Czerwonych barwach.

Rozegrane dotychczas dwa mecze kontrolne z Miedzią Legnica i Unią Solec Kujawski pozwalają trenerowi Damianowi Nowakowi oraz sztabowi szkoleniowemu podjąć odpowiednie decyzje co do testowanych w Chojniczance zawodników.

Co do naszego sparingpartnera, Biało-Zieloni grali w sezonie 2023/2024 w I Lidze, do której spadli po 15 sezonach rozgrywania spotkań w Ekstraklasie. Po zaledwie sezonie i wygraniu 1 Ligi powrócili na najwyższy szczebel rozgrywek.

Z Lechią Gdańsk graliśmy w sumie dziewięciokrotnie, a bilans tych spotkań to 3 wygrane naszego zespołu, 4 przegrane i 2 remisy.

Proudly made by