Do następnego meczu pozostało

W ostatniej kolejce z Górnikiem

iłkarze Tomasza Kafarskiego na zakończenie sezonu zasadniczego eWinner 2 ligi podejmą przy ul. Mickiewicza 12 lidera z Polkowic.

W ubiegłej kolejce oba zespoły solidarnie zgarnęły komplet punktów. Chojniczanka we Wronkach okazała się lepsza od rezerw Lecha Poznań wygrywając na wyjeździe 2:1. Górnik Polkowice na swoim obiekcie rozgromił ostatnią w tabeli Bytovię Bytów 5:0, pieczętując tym samym zajęcie pierwszego miejsca na koniec sezonu. Ostatniego lutego Chojniczanka wywiozła punkt z Polkowic. Dla naszej drużyny bramki zdobyli Skrzypczak oraz Ryczkowski, natomiast dla gospodarzy trafiali Wacławczyk i Opałacz a końcowy rezultat wyniósł 2:2.

Klub z dolnego śląska jako pierwszy w obecnych rozgrywkach zapewnił sobie awans na zaplecze ekstraklasy. 26 maja zielono-czarni wygrali skromnie 1:0 w Pruszkowie i od tego czasu mogą być spokojni o grę szczebel wyżej w następnym sezonie. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia praktycznie od początku trwających rozgrywek są w ścisłym czubie tabeli. Obecnie notują oni serię 14 meczów bez porażki a ostatni raz schodzili z boiska pokonani 21 marca po porażce w Katowicach. W całym sezonie Górnik tylko 4 razy musiał uznać wyższość rywala i do tego byli to ci sami przeciwnicy. Od najbliższego oponenta Chojniczanki dwukrotnie lepsi okazywali się wspomniany wcześniej GKS oraz Stal Rzeszów.

Piłkarze z Polkowic jest jednocześnie najskuteczniejszym jak i najlepiej broniącym zespołem w lidze. 69 zdobytych goli przy zaledwie 28 straconych daje bardzo pokaźny bilans bramkowy +41. Chluba Grodu Tura jest zarówno drugą defensywą ligi oraz także tuż za KSG pod względem bilansu goli. Na ten moment Górnik przoduje także w dwóch innych zestawieniach. Jeśli spojrzeć na osobną tabelę spotkań domowych oraz wyjazdowych, to na ich czele także są liderzy 2 ligi. Atut własnego boiska często udanie wykorzystują również żółto-biało-czerwoni, którzy w Chojnicach wygrali do tej pory aż 12 razy a w sobotę będą starali się o kolejne zwycięstwo.

Mimo tak dużej zdobyczy bramkowej w tym sezonie, w czołówce strzelców nie ma żadnego gracza grającego w szeregach polkowiczan. Za zdobywanie goli w zespole odpowiada kilku piłkarzy. Dwucyfrową liczbę trafień mają na swoim koncie Mateusz Piątkowski (13),Eryk Sobkow (13) oraz Mariusz Szuszkiewicz (11).  Dobre statystyki w składzie zielono-czarnych w kończącym się sezonie mają także obrońca Karol Fryzowicz – 7 asyst oraz Ernest Terpiłowski – 8 goli i 4 asysty. Gra w obronie także jest mocną stroną Górnika a walnie przyczyniła się do tego linia defensywna z Jakubem Szymańskim w bramce, który zanotował 12 czystych kont. Bramkarz Chojniczanki spotkań ,,na 0 z tyłu” ma na swoim koncie aż 15.

Szymon Skrzypczak w przeszłości występował w barwach Górnika, dla którego strzelił 21 bramek i zaliczył 5 asyst. Naszego najlepszego strzelca zabraknie jednak w najbliższym meczu podobnie jak Mateusza Klichowicza, których czeka jedno meczowa przerwa z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Spotkanie Chojniczanka – Górnik Polkowice rozpocznie się w sobotę, 12 czerwca o godzinie 12.00

Karol Knitter / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by