Do następnego meczu pozostało

W sobotę z Radunią Stężyca

Do ligowej inauguracji wiosny zostały 24 dni. Chojniczanka w tym czasie zagra jeszcze trzy mecze sparingowe. Najbliższy z nich będzie można obejrzeć w Chojnicach. W sobotę 21 stycznia o godzinie 12:00 na boisku Modrak zmierzymy się z drugoligową Radunią Stężyca. Spotkanie będzie otwarte dla kibiców.

Sobotni sparingpartner Chojniczanki to po rundzie jesiennej trzynasty zespół rozgrywek eWinner 2 Ligi. Rozczarowująca jesień w wykonaniu Raduni, poskutkowała zmianą sztabu szkoleniowego. Nowym trenerem klubu ze Stężycy został Ostap Markewycz, który wcześniej prowadził ukraiński FK Mariupol.

Z Radunią mierzyliśmy się w meczach o stawkę w ubiegłym sezonie. W Chojnicach nasz zespół wygrał 5:1, a ze Stężycy również przywieźliśmy komplet punktów wygrywając 3:0. Dla najbliższego przeciwnika Chluby Grodu Tura będzie to pierwszy mecz sparingowy w 2023 roku. Po zakończeniu rundy jesiennej, Radunia przegrała 2:3 z Cartusią Kartuzy i pokonała swoje rezerwy 7:0.

W meczu z Radunią Stężyca szansę mogą otrzymać zawodnicy, którzy w ostatnim sparingu grali trochę krócej. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego nie jest tylko Damian Byrtek, który przechodzi rekonwalescencję po zabiegu – W tym tygodniu rozgrywamy trzy mecze sparingowe. Chcemy zwiększać obciążenia naszym zawodnikom także poprzez gry i w środowym sparingu, niektórzy zawodnicy rozegrali więcej niż 45 minut. Za to w sobotę więcej zagrają piłkarze, którzy w meczu z Arką występowali krócej – komentował trener Krzysztof Brede po sparingu rozgrywanym w Cetniewie.

W sobotę na Modraku będzie także okazja, by zobaczyć w akcji drugą drużynę Chojniczanki. O godzinie 14:30 nasze rezerwy zmierzą się Cuiavią Inowrocław.

Proudly made by