Do następnego meczu pozostało

W środę sparing z Arką Gdynia

Chojniczanka jest już na półmetku przygotowań do rundy wiosennej w rozgrywkach 2 Ligi. W środę 3 lutego podopieczni trenera Adama Noconia rozegrają czwarty mecz sparingowy. Po jednym meczu z trzecioligowcem i dwóch spotkaniach z zespołami z drugiej ligi przyszedł czas na starcie z drużyną z ligi wyżej. Przeciwnikiem Chojniczanki będzie Arka Gdynia.

Najbliższy sparingpartner Chojniczanki to aktualnie 5 drużyna w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. W grudniu Arka rozstała się z trenerem Ireneuszem Mamrotem i do drugiej rundy zespół przygotowuje już Dariusz Marzec. Zespół z Gdyni rozpoczął przygotowania równo z naszą drużyną i również ma za sobą trzy mecze sparingowe. „Arkowcy” pokonali 4:0 Gryfa Wejherowo i Olimpię Elbląg oraz zremisowali 2:2 z Pogonią Szczecin.

Dla Chojniczanki będzie to ostatni sparing przed meczem 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin. Jak na razie w zimowych test-meczach żółto-biało-czerwoni odnieśli dwa zwycięstwa (3:1 z Nielbą Wągrowiec i 3:0 z Sokołem Ostróda) oraz jedną porażkę (z Bytovią Bytów 2:1).

Sparing z Arką Gdynia zaplanowany został na godzinę 11:00 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Gospodarze zorganizują bezpłatną transmisję z meczu w serwisie YouTube.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by