Do następnego meczu pozostało

W środę z Motorem Lublin

Podopieczni Adama Noconia w meczu wieńczącym 30 kolejkę eWinner 2 ligi zmierzą się na wyjeździe z Motorem.

Chojniczanka to obecnie trzecia siła ligi. Na swoim koncie ma w tym momencie 54 punkty i traci zaledwie dwa oczka do wicelidera z Katowic. Należy zwrócić uwagę na to, że Chluba Grodu Tura jako jedna z nielicznych drużyn ma za sobą 28 rozegranych spotkań, aż o 3 więcej niż oba zespoły będące na miejscach premiowanych awansem do 1 ligi i o jedno więcej od naszego najbliższego rywala.

Motor Lublin to zespół środka tabeli. Beniaminek trzeciej klasy rozgrywkowej w Polsce w poprzednim meczu z naszą drużyną zdobył cenny punkt a Chojniczanka kończyła tamto spotkanie w ,,9″, gdyż boisko przedwcześnie opuścili Paweł Czajkowski i Martin Klabnik.

Gospodarze środowego spotkania charakteryzują się dosyć szczelną obroną i niezbyt skuteczną grą w ataku. 29 bramek strzelonych to na tę chwilę trzeci najgorszy wynik wśród wszystkich drugoligowych ekip. ,,Motorowcy” dali wbić sobie taką samą liczbę goli, co plasuje ich na szóstym miejscu w zestawieniu najlepszych linii defensywnych ligi. W obu przypadkach średnia wynosi 1.07 bramki.

Pod kątem strzelonych goli Chojniczanka wypada lepiej. 52 trafienia i średnia 1,86 zdobytej bramki na mecz stawia nas jako najlepszą ofensywę rozgrywek. Tylko 25 straconych goli to także wynik godny uwzględnienia, gdyż w tym aspekcie tylko lider z Polkowic prezentuje się lepiej.

W meczach z udziałem Lublinian pada najmniej bramek w lidze i ten współczynnik wynosi 2,15 br/m co jest znaczącą różnicą względem żółto-biało-czerwonych, gdyż w spotkaniach z ich udziałem jest to 2,75 goli na mecz.

Zespół byłego reprezentanta polski Marka Saganowskiego w poprzedniej kolejce przerwał złą passę 6 meczów bez zwycięstwa i pokonał na wyjeździe Bytovię Bytów skromnie 1:0. Decydującego gola zdobył Paweł Moskwik. Chluba Grodu Tura po dwóch wygranych z rzędu podzieliła się punktami z Wigrami Suwałki a obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Goście objęli prowadzenie w 10 minucie za sprawą Cezarego Sauczka a pod koniec premierowej odsłony wyrównał Marcin Grolik.

Rafał Grodzicki, doświadczony defensor z wieloletnim doświadczeniem w ekstraklasowych klubach a obecnie reprezentujący barwy żółto-biało-niebieskie trafił do najlepszej jedenastki ubiegłej serii spotkań. Z naszego zespołu takie na wyróżnienie zapracował Grolik.

Trener Adam Nocoń w Lublinie będzie mógł skorzystać z powracających do składu Bartosiaka, Czajkowskiego i Ziętarskiego. Wszyscy trzej gracze odbyli jedno meczowe zawieszenie z powodu nadmiaru liczby żółtych kartek.

Początek spotkania Motor Lublin – Chojniczanka w środę o godzinie 18:00. Transmisja w TVP Sport i na sport.tvp.pl

Karol Knitter / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by