Do następnego meczu pozostało

W Wielką Sobotę ze Skrą

W Wielką Sobotę Chojniczanka podejmie na własnym stadionie Skrę Częstochowa.

W sobotnim hicie 25 kolejki eWinner 2 ligi naprzeciw siebie staną trzecia i czwarta drużyna tabeli. Chojniczanka zmierzy się na swoim obiekcie ze Skrą Częstochowa. W pierwszym starciu tych zespołów minimalnie lepsi okazali się częstochowianie, którzy wygrali skromnie 1:0 po bramce Piotra Noconia w 88 minucie meczu. W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał kapitan zespołu z pomorza Tomasz Mikołajczak.

Rewanżowe starcie tych drużyn zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż obie ekipy w ostatnim czasie są w świetnej formie. Zarówno Chojniczanka jak i Skraw tym roku jeszcze nie przegrały. Zespół gości dopiero w poprzedniej kolejce stracił pierwsze punkty w 2021 roku bezbramkowo remisując u siebie z Bytovią Bytów, natomiast podopieczni Adama Noconia wrócili na zwycięską ścieżkę pokonując w poprzedniej serii spotkań Błękitnych Stargard 2:0. Oba trafienia miały miejsce w pierwszej połowie a ich autorami byli Adam Ryczkowski, który wykorzystał ,,jedenastkę” a wynik przypieczętował najskuteczniejszy w tym sezonie w szeregach chojniczan Szymon Skrzypczak.

Chluba Grodu Tura w ostatnich 5 spotkaniach straciła zaledwie jedną bramkę i teraz przyjdzie jej zmierzyć się z zespołem, w których barwach występuje najlepszy strzelec 2 ligi Kamil Wojtyra. Napastnik Skry w obecnych rozgrywkach trafiał do bramki rywali już 15-krotnie, między innymi notując hat-tricka w domowych meczach swojego klubu z Olimpią Grudziądz oraz Sokołem Ostróda. Ciekawostką jest, że w tym roku piłkarze Marka Gołębiewskiego strzelili 6 goli, a każde z trafień jest dziełem innego zawodnika. W zespole z Chojnic warto zwrócić uwagę na duet Ryczkowski-Skrzypczak, który w tegorocznych meczach ligowych zdobył 7 z 11 bramek ligowych drużyny.

Gospodarze sobotniego spotkania będą musieli poradzić sobie bez swojego podstawowego obrońcy Jana Mudry. Czeski defensor w poprzednim spotkaniu obejrzał 4 w sezonie żółtą kartkę i z tego powodu zabraknie go w najbliższym spotkaniu. W składzie przyjezdnych nie zobaczymy kapitana Adama Olejnika, który w meczu z Bytovią nabawił się poważnie wyglądającej kontuzji kolana.

Arbitrem głównym przedświątecznego meczu Chojniczanka Chojnice – Skra Częstochowa będzie Marcin Kochanek. Początek spotkania w sobotę o godzinie 12:15. Transmisja w TVP Sport oraz na sport.tvp.pl.

Karol Knitter
Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by