Do następnego meczu pozostało

We Wronkach z rezerwami Lecha

Chluba Grodu Tura w swoim przedostatnim meczu sezonu eWinner 2 ligi zagra na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań.

Chojniczanka po zeszłotygodniowej porażce na własnym stadionie z GKS Katowice przystępuje do pojedynku z Kolejorzem pod wodzą nowego szkoleniowca. Dla Tomasza Kafarskiego będzie to debiut w naszym zespole i na początku przygody trenera pochodzącego z Kościerzyny czeka pojedynek w drugim zespołem Lecha Poznań. Pierwszą potyczkę tych klubów wygrała Chojniczanka 3:0 a na listę strzelców wpisali się Robert Ziętarski i Tomasz Mikołajczak w pierwszej połowie, natomiast wynik w 74 minucie ustalił Kamil Orlik.

Niebiesko-biali to obecnie piętnasta drużyna drugiej ligi. Walczący o utrzymanie klub z stolicy Wielkopolski swoją aktualną pozycję zawdzięcza przede wszystkim rundzie wiosennej. W pierwszej części sezonu Kolejorz zdobył zaledwie 14 punktów i znajdował się w strefie spadkowej. Na wiosnę gra oraz wyniki poznaniaków uległy poprawie i dzięki zdobyciu kolejnych 23 oczek podopieczni Artura Węski na tę chwilę zajmują bezpieczną dla siebie lokatę, jednak do utrzymania ciągle brakuje jeszcze kilku punktów. Ważnym elementem progresu w ligowej tabeli jest zdecydowanie lepsza gra na wyjazdach. Jesienią rezerwy Lecha wygrały zaledwie 1 z 9 spotkań i koniec końców wygrana w Krakowie z Garbarnią to jedyny pozytyw meczy na obcych stadionach do końca ubiegłego roku. W rundzie rewanżowej poza Poznaniem Lech zdobył 14 punktów, o 4 więcej niż na własnym obiekcie.

Kadra meczowa poznaniaków opiera się przede wszystkim na bardzo młodych graczach pozyskanych z Centralnej Ligi Juniorów, oraz kilku doświadczonych piłkarzach takich jak Grzegorz Wojtkowiak czy Sergey Krivets, którzy odnosili sukcesy w pierwszej drużynie oraz w przeszłości byli jej podstawowymi zawodnikami.

Kolejorz w poprzedniej kolejce przywiózł pełną pulę z Bytowa, mimo że pierwszego gola zdobyli gospodarze. Bramki w wygranym meczu z Bytovią dla gości tamtego spotkania zdobyli Kaczmarek i Yatsenko a po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 1:2.

W zespole naszego najbliższego przeciwnika występowało trzech piłkarzy Chojniczanki. W przyszłości niebiesko-białe barwy przywdziewali Oskar Nowak, Mateusz Klichowicz oraz Tomasz Mikołajczak, który rozegrał kilkadziesiąt spotkań w pierwszej drużynie Lecha.

Spotkanie Lech II Poznań – Chojniczanka rozpocznie się 5 czerwca o godzinie 13:00.

Karol Knitter / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by