Do następnego meczu pozostało

Widzew Łodź – Chojniczanka 1:2 (0:1)

W pojedynku wicelidera 1 Ligi z wiceliderem 2 Ligi górą drugoligowiec. Chojniczanka pokonała Widzew Łódź 2:1 po bramkach Michała Mikołajczyka i Artura Pląskowskiego. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Karol Danielak.

 

Chojniczanka rozpoczęła bardzo odważnie i już w drugiej minucie przed szansą do zdobycia gola stanął Michał Mikołajczyk. Piłka po jego strzale poleciała jednak obok bramki. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego skutecznie neutralizowali ofensywne zapędy gospodarzy, sami wyprowadzając groźne kontry. Po błędzie defensywy Widzewa w jeszcze lepszej sytuacji znalazł się Filip Karbowy. Środkowy pomocnik wyszedł sam na sam z Jakubem Wrąblem, ale zdecydowal się na podcinkę i tylko przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Po tej sytuacji Chojniczanki, inicjatywę przejął Widzew. W najlepszej sytuacji znalazł się Dominik Kun, ale dobrze interweniował Szymon Lewandowski. Spotkanie się zaostrzyło i zgromadzeni kibice nie byli świadkami zbyt wielu sytuacji bramkowych. W końcu w 29 minucie meczu Michał Mikołajczyk otworzył wynik meczu. Tomasz Mikołajczak wykorzystał błąd Widzewiaków i stanął oko w oko z Wrąblem. Górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz Widzewa, ale tylko na chwilę. Piłka trafiła do Michała Mikołajczyka, który umieścił piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej części gry defensorom gospodarzy urwał się Mateusz Klichowicz, ale jego strzał odbił się od poprzeczki.

W drugiej części gry pomimo zmiany wszystkich zawodników z pola, żółto-biało-czerwoni dalej próbowali grać bardzo wysoko. Brakowalo może tak dobrych okazji jak w pierwszej części gry, ale dynamiczne wejścia Kamila Mazka czy też zagrania przez środek Sama van Huffela i zawodnika testowanego, potrafiły przysporzyć problemów podopiecznym trenera Janusza Niedźwiedzia. W 55 minucie van Huffel oddał kąśliwy strzał sprzed pola karnego, który poleciał tuż obok bramki rywali. Osiem minut później Chojniczanka prowadziła już 2:0. Sam van Huffel chciał oddać silny strzal na bramkę, ale piłka zaplątała się w polu karnym. W końcu trafiła do Artura Pląskowskiego, który pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. Widzew szukał kontaktowego gola, ale brakowało dokładności przed polem karnym Chojniczanki. W 78 minucie kontaktowego gola zdobył Karol Danielak, mocnym strzałem przy słupku. Kilka minut później Widzew mógł już wyrównać. Świetną interwencją po strzale Przemysława Kity popisał się Sebastian Sobolewski. Swoją próbę w Chojniczance miał jeszcze Mateusz Koniuszy, po którego strzale piłka poleciała obok słupka.

SPARING NR 2 (ŁOD¬): WIDZEW ŁÓD¬ – CHOJNICZANKA 1:2 (0:1)
0:1 – Michał Mikołajczyk (29'
0:2 – Artur Pląskowski (63')
1:2 – Karol Danielak (78')

WIDZEW: 44. Jakub Wrąbel – 95. Patryk Stępiński, 15. Krystian Nowak, 27. Daniel Tanżyna, 92. Fábio Nunes – 23. Paweł Zieliński, 22. Dominik Kun, 25. Marek Hanousek, 98. Dani Villa – 17. Bartosz Guzdek, 43. Mattia Montini.
II połowa: 69. Konrad Reszka – 95. Patryk Stępiński, 25. Marek Hanousek, 27. Daniel Tanżyna (63, 55. Adam Dębiński), 97. Radosław Gołębiowski – 23. Paweł Zieliński (63, 31. Dawid Owczarek), 3. Daniel Chwałowski, 30. Kacper Karasek, 16. Karol Danielak – 9. Przemysław Kita, 19. Kamil Machałek.

CHOJNICZANKA: 19. Szymon Lewandowski – 3. Marcin Grolik, 9. Damian Byrtek, 25. Kacper Kasperowicz – 14. David Niepsuj, 4. Paweł Czajkowski, 77. Łukasz Wolsztyński, 27. Filip Karbowy, 90. Michał Mikołajczyk – 17. Tomasz Mikołajczak, 91. Mateusz Klichowicz.
II połowa: 19. Szymon Lewandowski (67, 12. Sebastian Sobolewski) – 71. Sebastian Olszewski, 26. Mateusz Bartosiak, 20. Michał Grobelny – 11. Kamil Mazek, 45. Mateusz Cegiełka, 98. Sam van Huffel, 37. zawodnik testowany, 30. Marcin Trojanowski – 13. Konrad Formela (78, 30. Mateusz Koniuszy), 7. Artur Pląskowski.

Proudly made by