Do następnego meczu pozostało

Wojciech Błyszko dołączy do Chojniczanki!

Pierwszym nowym zawodnikiem Chojniczanki w letnim okienku transferowym będzie Wojciech Błyszko. 22-letni środkowy obrońca podpisał z Chlubą Grodu Tura dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

 

Wojciech Błyszko urodził się 5 października 1999 roku w Drawsku Pomorskim. Pierwszym klubem nowego zawodnika Chojniczanki był Światowid Łobez. Następnie przeniósł się do Akademii Pogoni Szczecin. Kolejnymi klubami Błyszki w młodzieżowej karierze był Bałtyk Koszalin i Eintracht Brunszwik. W Niemczech spędził półtora roku i zagrał w 25 meczach Bundesligi U-19 Nord w których to strzelił 1 gola. Wtedy też zdobył z Eintrachtem młodzieżowy Puchar Niemiec.

Z Brunszwiku trafił do Błękitnych Stargard, gdzie zagrał w 24 meczach na poziomie 2 Ligi i swoimi występami zapracował na transfer do Ekstraklasy, dokładnie do Jagiellonii Białystok. W barwach Jagiellonii spędził sezon 2019/20 i wtedy też zadebiutował na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce. Mierzący prawie 2 metry defensor zagrał wtedy w 3 pełnych meczach Ekstraklasy i wystąpił również w meczu Pucharu Polski z Cracovią, gdzie wpisał się na listę strzelców. W sezonie 2020/21 został wypożyczony do innego ekstraklasowca – Stali Mielec. W klubie z Mielca zagrał w 3 ligowych meczach i 1 spotkaniu Pucharu Polski. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Motoru Lublin. Na boiskach eWinner 2 Ligi rozegrał 23 spotkania (1945 minut) w których zdobył 3 gole. Zagrał także w 2 meczach pucharowych.

Wojciech to moim zdaniem jeden z najlepszych środkowych obrońców w 2 lidze. Przy swoich bardzo dobrych warunkach fizycznych jest szybki i dysponuje dobrym wprowadzeniem, w dodatku jest stosunkowo młodym, ale już doświadczonym zawodnikiem. Tak naprawdę myśleliśmy o jego pozyskaniu już rok temu, ale wówczas trafił do Motoru. Jestem przekonany, że Wojciech będzie dla naszej defensywy sporym wzmocnieniem – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Wojciech, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

 

Proudly made by