Do następnego meczu pozostało

Wojciech Szumilas zawodnikiem Chojniczanki #nowaTURa

Nasz zespół wzmocnił Wojciech Szumilas. 26-letni pomocnik związał się z naszym klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o rok. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 10.

Wojciech Szumilas urodził się 7 listopada 1996 roku w Lędzinach. Jest ofensywnym pomocnikiem, który może zagrać jako „dziesiątka” lub „ósemka”. Nie jest mu obca również gra na bokach pomocy. Na swoim koncie ma ponad 100 spotkań w Fortuna 1 Lidze, a także 3 mecze na boiskach Ekstraklasy.

Pozyskaliśmy zawodnika, którego chcieliśmy mieć u siebie od początku sezonu. Cierpliwie czekaliśmy i konsekwentnie pracowaliśmy nad tym transferem. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe, ale nieskromnie powiem, że mój upór, a przede wszystkim wizja budowy zespołu doprowadziły do finalizacji i zawodnik dołączył do nas. Na tę pozycje potrzebowaliśmy wzmocnienia i je mamy – komentuje Damian Wróbel, dyrektor sportowy Chojniczanki.

W swojej karierze najdłużej był związany z GKS-em Tychy. To właśnie w barwach „Tyskich” rozegrał swój najlepszy jak dotychczas sezon, kiedy to w 19 meczach 1 Ligi zdobył 6 goli, a 3 trafienia dołożył w rozgrywkach Pucharu Polski. Zaowocowało to transferem do ekstraklasowej Wisły Płock w 2020 roku. U popularnych „Nafciarzy” zadebiutował na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej. Przez ostatnie dwa sezony reprezentował Zagłębie Sosnowiec. Tam w 63 meczach zdobył 5 goli.

Już długo byłem w kontakcie z dyrektorem sportowym. Namawiał mnie, przekonywał i zdecydowałem się ostatecznie na transfer do Chojnic. Chcę zawalczyć o siebie w tej 2 Lidze, skupiać się na każdym meczu i osiągać dobre wyniki z Chojniczanką – mówi nowy zawodnik Chluby Grodu Tura.

Wojtek, witamy w Chojniczance!

Proudly made by