Do następnego meczu pozostało

Wracamy na ligowe boiska! Zapowiedź meczu z Radunią Stężyca

Czas wrócić na ligowe boiska. W niedzielę 27 lutego o godzinie 13:00, Chojniczanka zmierzy się z Radunią Stężyca.

 

Radunia Stężyca to jedna z największych niespodzianek rundy jesiennej eWinner 2 Ligi. Podopieczni trenera Sebastiana Letniowskiego zakończyli rundę jesienną na czwartej pozycji, a strata do drugiej w tabeli Chojniczanki wynosi 6 punktów. Zespół ze Stężycy zaraz po Chojniczance i Stali Rzeszów jest najskuteczniejszą ekipą bieżących rozgrywek. Radunia jesienią zdobyła 35 goli. Z drugiej strony straciła też sporo, bo aż 29 goli. 5 z nich w meczu z Chojniczanką. Mecz z rundy jesiennej był bardzo udany dla naszego zespołu. Chojniczanka wygrała 5:1. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Szymon Skrzypczak, a po razie Artur Pląskowski, Łukasz Wolsztyński i Mateusz Klichowicz. Jedynego gola dla Raduni zdobył Wojciech Łuczak.

To właśnie Wojciech Łuczak w rundzie jesiennej był najskuteczniejszym zawodnikiem Raduni. Łuczak pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Po cztery gole strzelili Dawid Retlewski, Radosław Stępień, Janusz Surdykowski i Damian Szuprytowski. Radosław Stępień to gracz, który wypracował najwięcej goli dla Raduni. 31-letni pomocnik związany ze Stężycą już od czterech lat zaliczył 4 asysty. To także lider w klasyfikacji stworzonych okazji.

W trakcie zimowych przygotowań nasz niedzielny przeciwnik zagrał pięć meczów sparingowych. Radunia wygrała z Jaguarem Gdańsk, Zawiszą Bydgoszcz, Stolemem Gniewino i Stomilem Olsztyn. Jedyna porażka miała miejsce w ostatniej grze kontrolnej przed niedzielnym meczem czyli sparingu z Bałtykiem Gdynia, który to zakończył się wygraną gdynian 3:2. Jeżeli chodzi o zmiany kadrowe, to zima w Raduni była bardzo spokojna. Do drużyny trenera Sebastiana Letniowskiego dołączył obrońca Maciej Orłowski z Górnika Łęczna, który w zimowych sparingach grał na wahadle. Z Arki Gdynia wypożyczony został 22-letni defensor Szymon Nowicki, a na zasadzie transferu definitywnego do Stężycy przeniósł się 19-letni obrońca Paweł Flis z MKS-u Korsze. Do rozgrywek zgłoszono także Adriana Rajskiego z drugiej drużyny Raduni. Ubył jeden zawodnik – Wojciech Fadecki. W niedzielnym meczu zabraknie także kontuzjowanego Pawła Wojowskiego.

Mecz Radunia Stężyca będzie można obejrzeć za pośrednictwem aplikacji – eWinner oraz na platformie OTT do streamingu spotkań eWinner 2 Ligi – sportize.pl.Transmisja w aplikacji eWinner jest dostępna za darmo po zainstalowaniu aplikacji w swoim telefonie / tablecie i założeniu konta / zalogowaniu się na swoje konto w aplikacji eWinner. Za pomocą aplikacji można również przesłać sygnał bezpośrednio do telewizora (opcja powinna działać posiadaczom telewizorów z funkcją smart TV lub przystawką Chromecast / Android TV). Transmisja na platformie sportize.pl jest dostępna po wykupieniu miesięcznej subskrypcji umożliwiającej obejrzenie wszystkich spotkań eWinner 2 Ligi. Koszt subskrypcji wynosi 23,99 zł za cały miesiąc.

Proudly made by