Do następnego meczu pozostało

Wrócić na zwycięską ścieżkę

Po bezbramkowym remisie na własnym stadionie z Olimpią Elbląg, podopieczni Adama Noconia udadzą się do Stargardu, aby wrócić na zwycięską ścieżkę.

W rundzie jesiennej Chluba Grodu Tura zwyciężyła 2:0 po bramce Mateusza Klichowicza oraz samobójczym trafieniu obrońcy Błękitnych Aleksandra Theusa, który skierował piłkę do własnej bramki po zagraniu najskuteczniejszego w naszych szeregach w tym sezonie Szymona Skrzypczaka. W tamtym spotkaniu goście mogli zdobyć gola kontaktowego, ale Dawid Polkowski nie wykorzystał rzutu karnego w 86 minucie po faulu bramkarza Chojniczanki na Mateuszu Bochnaku, najlepszym strzelcu klubu z województwa zachodniopomorskiego. Polkowski z ,,wapna” uderzył ponad bramką Sokoła.

Po raz ostatni w Stargardzie graliśmy w sezonie 2014/2015. Chojniczanka przegrała wtedy 1:0 w 1/32 finału pamiętnej edycji Pucharu Polski, w której ówczesny trener Krzysztof Kapuściński doprowadził Błękitnych do półfinału rozgrywek eliminując po drodze między innymi Cracovię. W półfinale dopiero po dogrywce lepszy okazał się Lech Poznań, a sam dwumecz zakończył się wynikiem 4:6.

Co wydarzy się w sobotę? Chojniczanka w sześciu ostatnich kolejkach straciła ledwie 3 bramki, więc gra defensywna na pewno jest mocną stroną drużyny trenera Noconia. Żółto-biało-czerwoni notują serię 8 meczów bez porażki. Na zgoła innym biegunie znajdują się w tym momencie Błękitni. 15 pozycja w tabeli na pewno nie stawia ich w roli faworyta w sobotnim meczu. Nasz sobotni przeciwnik w tym roku na własnym stadionie jeszcze nie wygrał, a w całym sezonie stracił już 45 goli, co plasuje klub na drugim miejscu pod względem największej liczby straconych bramek w bieżącym sezonie. Warto jednak zwrócić uwagę, że wiosną Błękitni sprawili już jedną niespodziankę pokonując Wigry Suwałki.

Obrońca Chojniczanki Oskar Nowak ma za sobą epizod w zespole ze Stargardu. W sezonie 2019/2020 lewy obrońca zagrał w 13 spotkaniach w błękitno-białej koszulce. Swoją przeszłość w szeregach naszego klubu ma defensor Błękitnych Jan Andrzejewski, który spędził przy Mickiewicza 12 ostatnie pół roku.

Początek spotkania Błękitni – Chojniczanka w sobotę o godzinie 13:00.

Karol Knitter

Proudly made by