Do następnego meczu pozostało

Współpraca Akademii z psychologiem sportu

Miło nam poinformować o kolejnym ważnym kroku w rozwoju Akademii Chojniczanki. Rozpoczęliśmy współpracę z psychologiem sportu, Szymonem Borzychem.

Szymon Borzych jest magistrem psychologii oraz absolwentem studiów podyplomowych z psychologii sportu na AWF w Warszawie. Na co dzień prowadzi prywatny gabinet psychologa sportu w Chojnicach. To rodowity Chojniczanin z przeszłością w naszej Akademii.

Po rozmowie z koordynatorem ds. szkolenia doszliśmy do wniosku, że psycholog sportowy w akademii jest potrzebny i może wnieść dodatkową wartość dla podopiecznych. W ramach mojej działalności w klubie będę prowadził warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców zawodników i trenerów, a także treningi mentalne dla poszczególnych grup. Jestem pasjonatem sportu, więc myślę, że szybko złapię wspólny język z zawodnikami i trenerami. Moja wizja pracy z młodymi zawodnikami bardzo pokrywa się z wizją Akademii, dlatego spodziewam się owocnej współpracy – komentuje Szymon Borzych.

Docelowo wprowadzane zostaną treningi psychomotoryczne. Duży nacisk w tej współpracy będzie również skierowany na zawodników objętych programem „Talent M12”.

Proudly made by