Do następnego meczu pozostało

Wspomnienie Jarosława Armady w pierwszą rocznicę śmierci

W pierwszą rocznicę śmierci Jarosława Armady – delegacja zarządu Chojniczanki, zawodników pierwszej drużyny, przedstawicieli Akademii Chojniczanki wraz z Kapelanem Chojniczanki ks. Tomaszem Mońko złożyła kwiaty przy grobie i modlitwą uczciła jego pamięć. W budynku klubowym, tuż przy wyjściu zawodników na boisko, a obok gabinetu medycznego przygotowano ścianę upamiętniającą Jarosława Armadę. „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”.

 

Jarosław Armada urodził się 20 maja 1970 roku. W Chojniczance działał już w końcówce lat 90-tych. Był odpowiedzialny za obsługę medyczną. Z „Chlubą Grodu Tura” związany zarówno w tych dobrych jak i bardzo trudnych momentach. Na jego nieocenioną pomoc mogliśmy liczyć w każdym momencie, a do tego był dobrym duchem drużyny. Przez ponad 20 lat praktycznie nie było domowego meczu Chojniczanki bez jego udziału. Zawsze interesował się losami Klubu i angażował się w jego życie. Był bardzo lubiany przez zawodników, trenerów czy ludzi działających przy klubie. Z uśmiechem na twarzy pomagał rozwiązywać przeróżne problemy. Wszyscy wiedzieliśmy, że możemy liczyć na Jarka o każdej porze. Zmarł 21 lutego 2021 roku. Został pochowany na Cmentarzu Parafialnym w Chojnicach.

 

Proudly made by