Do następnego meczu pozostało

Wspomnienie Tadeusza Stencla w 3. rocznicę śmierci

W 3. rocznicę śmierci Tadeusza Stencla, delegacja zarządu Chojniczanki, Sekcji Seniora Chojniczanki wraz z Kapelanem Chojniczanki ks. Tomaszem Mońko udała się na Cmentarz Komunalny w Chojnicach, aby złożyć kwiaty przy grobie wyjątkowej osoby w historii naszego klubu i modlitwą uczcić jego pamięć. W budynku klubowym przygotowano także ścianę upamiętniającą Tadeusza Stencla.
 
Numer 3 był wyjątkowy dla Tadeusza Stencla. To właśnie z tym numerem na koszulce reprezentował klub MKS Chojniczanka 1930.
 
 
 

Tadeusz Stencel urodził się 7 kwietnia 1946 roku w Chojnicach. Z Chojniczanką związany przez ponad 60 lat. Początkowo jako dynamiczny i błyskotliwy zawodnik, później jako mocno zaangażowany w życie klubu działacz piłkarski, członek zarządu oraz sponsor. W sezonie 1971/72, był jedną z kluczowych postaci Chojniczanki, która sprawiła sensację w Pucharze Polski i dotarła do 1/8 finału eliminując m.in. Zagłębie Sosnowiec. W latach 1973-1986 sędzia piłkarski, a po 1986 roku sędzia-obserwator. To dzięki jego wsparciu Chojniczanka przetrwała najtrudniejszy moment, gdy Klub znajdował się już na finansowym i organizacyjnym zakręcie. Jako członek zarządu brał udział w procesie odbudowy klubu po spadku do V Ligi i znacznie przyczynił się do rozpoczęcia przez Chlubę Grodu Tura marszu aż do I Ligi. Z jego inicjatywy powstała Sekcja Seniora MKS Chojniczanka 1930. Zmarł 19 stycznia 2019 roku. Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym w Chojnicach.

W 3. rocznicę śmierci Tadeusza Stencla o godzinie 17:30 w kościele Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach odprawiona zostanie także Msza Święta.

Proudly made by