Do następnego meczu pozostało

Wygrana Chojniczanki z Gedanią Gdańsk

Chojniczanka wygrała spotkanie z Gedanią Gdańsk 1:0 na swoim boisku przy ulicy Mickiewicza 12. Zwycięskiego gola strzelił Valērijs Šabala. Był to ostatni sparing naszego zespołu przed rozpoczęciem rundy wiosennej 2 Ligi.

Spotkanie od samego początku było wyrównane. Rywale z Gdańska kilkukrotnie próbowali przedrzeć się pod nasze pole karne, ale Andrias Edmundsson przerywał większości akcji. Szansę na pierwszego gola miał Alef Firmino jednak jego strzał został zablokowany. Bardzo dobą akcją popisał się Kacper Korczyc, który zdołał zmylić obronę przeciwnika, jednak jego rajd zakończył się w polu karnym Gedanii i zablokowaniem strzału. 

Na uwagę zasługuje gra Wojciecha Szumilasa, który był bardzo aktywny zarówno w środku pola, jak i przy stałych fragmentach gry. Zarówno nasz zespół, jak i goście z Gdańska mieli wiele okazji na otwarcie bilansu bramkowego po stałych fragmentach gry, jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od natarcia Chojniczanki na bramkę rywali, jednak strzałom Valērijsa Šabali oraz Petro Kolesara brakowało wykończenia lub były niecelne. Ze środka pola bramkarza gości próbował pokonać Antek Prałat, jednak strzał w światło bramki obronił bramkarz Gedanii Gdańsk.

Decydującą akcję spotkania przeprowadził Petro Kolesar, który podał piłkę do Grzegorza Szymusika. Ten dośrodkował piłkę w pole karne do Killiana Benvindo, jednak nie zdołał on strzelić bramki. Dokonał tego Šabala, który ustalił wynik meczu.

Proudly made by