Do następnego meczu pozostało

Wygrana w sparingu z Nielbą Wągrowiec

Pierwszy sparing w 2021 roku i pierwsza wygrana. Na zakończenie obozu w Jarocinie piłkarze Chojniczanki rozegrali sparing z Nielbą Wągrowiec. Podopieczni trenera Adama Noconia pokonali trzecioligowca 3:1.

W pierwszej połowie Chojniczanka miała dużą przewagę i nie pozwoliła Nielbie zagrozić naszej bramce. Wynik już w 8 minucie otworzył Szymon Skrzypczak. Nasz napastnik mógł później podwyższyć wynik na 2:0, ale z bliskiej odległości trafił tylko w słupek. W 43 minucie chojniczanie prowadzili już 2:0 po trafieniu Mateusza Klichowicza. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry, Klichowicz był bliski ponownego zapisania się na liście strzelców. Skrzydłowy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Nielby, ale uderzył w boczną siatkę.

Druga połowa podobnie jak pierwsza toczyła się pod dyktando Chojniczanki. Nasz zespół długo utrzymywał się przy piłce i wypracowywał sobie kolejne sytuacje. Bramkę dla żółto-biało-czerwonych w tej części gry zdobył Artur Golański, który trafił bezpośrednio z rzutu wolnego. Dwie świetne okazje miał Olaf Nowak, ale naszemu nowemu snajperowi nie udało się zdobyć debiutanckiego gola. Jedynego gola dla Nielby strzelił Tomasz Bzdęga. 35-letni napastnik strzałem głową pokonał Jakuba Banacha.

Jeszcze dzisiaj nasza drużyna wróci do Chojnic. W poniedziałek zespół otrzymał dzień wolny, a od wtorku wracamy do pracy już na własnych obiektach. Następny sparing rozegrany zostanie w środę 27 stycznia. W Kartuzach zagramy z Bytovią Bytów. Początek zaplanowany został na godzinę 12:00.

SPARING NR 1 (JAROCIN): CHOJNICZANKA – NIELBA WˇGROWIEC 3:1 (2:0)
1:0 – Szymon Skrzypczak (8′)
2:0 – Mateusz Klichowicz (43′)
3:0 – Artur Golański (64′)
3:1 – Tomasz Bzdęga (68′)

CHOJNICZANKA
I połowa: Szymon Lewandowski – Michał Grobelny, Marcin Grolik, Kacper Kasperowicz, Jan Mudra – Mateusz Klichowicz, Maciej Kona, Adrian Rakowski, Tomasz Mikołajczak, Krystian Wachowiak – Szymon Skrzypczak.

II połowa: Jakub Banach – Marcin Kurs, Mateusz Bartosiak, Martin Klabník, Jan Andrzejewski – Szymon Emche, Paweł Czajkowski, Robert Ziętarski, Artur Golański, Kamil Orlik – Olaf Nowak.

NIELBA WˇGROWIEC
sklad wyjściowy: Gracjan Łęt – Jacek Figaszewski, Patryk Soforek, Michał Steinke, Mikołaj Ortyl, Rafał Leśniewski, Tomasz Bzdęga, Kacper Friska, Jakub Kołak, Mateusz Kaczor, Jakub Kubiński.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” S

Proudly made by