Do następnego meczu pozostało

Wygrywamy z Olimpią Elbląg 3:1 i zagramy w barażach!

Chojniczanka Chojnice odniosła zwycięstwo w domowym meczu z Olimpią Elbląg 3:1. Chluba Grodu Tura dzięki temu sukcesowi zapewniła sobie udział w barażach, w których nasz zespół powalczy o awans do 1 Ligi.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana, choć dysponowaliśmy delikatną przewagą. W 39. minucie kapitalną interwencją popisał się Damian Primel, który obronił strzał główką rywala, wybijając piłkę na rzut rożny.

Niedługo później wyszliśmy na prowadzenie. W 43. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Wojciecha Szumilasa, celnym strzałem z główki popisał się Valērijs Šabala, otwierając wynik spotkania przy Mickiewicza 12 i przy takim stanie piłkarze zeszli na przerwę.

Chojniczanka rozpoczęła równie mocno drugą połowę. Już w 50. minucie celny strzał obronił bramkarz Olimpii. Ponownie popisał się dobrą interwencją minutę później po strzale kapitana Tomasza Boczka, jednak był już bezradny po jego dobitce, dzięki czemu Chluba Grodu Tura podwyższyła prowadzenie na 2:0.

Cztery minuty później Olimpia Elbląg strzeliła gola kontaktowego. Po stałym fragmencie gry, piłka została przesunięta wzdłuż pola karnego główką, a przy dłuższym słupku czekał Dawid Wierzba, który z najbliższej odległości był w stanie pokonać Damiana Primela.

W 66. minucie Chojniczanka ustaliła wynik tego meczu. Kacper Korczyc minął rywala po prawej stronie pola karnego, po czym dośrodkował. Piłkę nieco oddalił bramkarz Olimpii, jednak ta trafiła praktycznie pod nogi Wojciecha Szumilasa, który trafi w zasadzie do pustej bramki.

W ten sposób Chojniczanka zajęła 5. miejsce w sezonie 2023/24 2 Ligi i już za kilka dni zagra w barażach, w których powalczymy o awans do 1 Ligi. Już w najbliższą środę, 29 maja o 18:45, zagramy na wyjeździe ze Stal Stalową Wolą.  

34. KOLEJKA 2 LIGA: Chojniczanka Chojnice — Olimpia Elbląg 3:1 (1:0).

1:0 – Valērijs Šabala 43′
2:0 – Tomasz Boczek 51′
2:1 – Dawid Wierzba 55′
3:1 – Wojciech Szumilas 66′

Chojniczanka: 29. Damian Primel, 54. Grzegorz Szymusik, 8. Tomasz Boczek, 14. Andrias Edmundsson, 19. Sebastian Szczytniewski (86′, 6. Oskar Paprzycki), 91. Kacper Korczyc (67′, 77. Antoni Prałat), 34. Damian Nowacki, 7. Błażej Szczepanek (86′, 26. Czesław Raburski), 10. Wojciech Szumilas (77′, 98. Peter Kolesár), 27. Hide Vitalucci, 20. Valērijs Šabala.

Olimpia: 22. Łukasz Łęgowski, 30. Dawid Wierzba, 13. Michał Kuczałek, 5. Kacper Szczudliński – 17. Marcel Stefaniak (54′, 6. Kamil Bartoś), 16. Maciej Spychała (81′, 15. Patryk Jakubczyk), 7. Kacper Jóźwicki, 29. Jakub Sangowski, 21. Kacper Filipczyk (81′, 23. Konrad Łabecki), 28. Ołeksandr Jacenko (70′, 10. Jan Sienkiewicz), 19. Dominik Kozera.

Żółte kartki: Szumilas – Spychała.

Proudly made by