Wygrywamy z Sandecją Nowy Sącz 1:0!

Odnosimy zwycięstwo z Sandecją Nowy Sącz, dzięki czemu trzy punkty zostają w Chojnicach! Zwycięskiego gola strzelił Valērijs Šabala w 57. minucie spotkania przy Mickiewicza 12.

Początkowo to goście zagrali bardziej ofensywnie, jednak już w 20. minucie spotkania Chojniczanka stworzyła szansę pod bramką Sandecji. Kilka minut później skuteczną obroną popisał się Michał Antkowiak. W pierwszej połowie spotkania gracze obu drużyn ujrzeli aż 5 żółtych kartek.

Po przerwie Chluba Grodu Tura szukała swojej szansy i znalazła ją w 57. minucie. Wówczas gola – na wagę zwycięstwa i trzech punktów – zdobył Valērijs Šabala. Pierwszy strzał Łotysza obronił co prawda Martin Polacek, jednak dobitka już nie dała żadnych szans bramkarzowi naszych piątkowych rywali.

W końcówce Chojniczanka grała w osłabieniu. W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Damian Nowacki, w wyniku czego nasz zespół kończył spotkanie w dziesiątkę. Mimo doliczonych aż 6. minut udało się dowieźć wynik do końca, a trzy punkty zostają w Chojnicach. To piąte zwycięstwo naszego zespołu nad ekipą z Małopolski.

30. KOLEJKA 2 LIGA: Chojniczanka Chojnice — Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0).

1:0 – Valērijs Šabala 57′

Chojniczanka: 1. Michał Antkowiak – 54. Grzegorz Szymusik, 21. Jakub Goliński, 14. Andrias Edmundsson, 80. Dominik Banach – 98. Peter Kolesár (55′, 79. Marcin Kozina), 34. Damian Nowacki, 10. Wojciech Szumilas (84′, 6. Oskar Paprzycki), 27. Hide Vitalucci, 77. Antoni Prałat (84′, 91. Kacper Korczyc) – 20. Valērijs Šabala (90′, 11. Alef Firmino).

Sandecja: 91. Martin Polaček – 18. Kacper Talar (65′, 31. Kamil Sobczak), 8. Mateusz Bartków, 3. Petr Buchta, 24. Kamil Słaby, 17. Tomasz Nawotka – 10. Radosław Gołębiowski, 9. Denis Potoma (65′, 99. Jakub Wilczyński), 19. Tomasz Kołbon, 97. Wiktor Kamiński (65′, 22. Igor Maślanka) – 7. Rafał Wolsztyński (83′, 29. Marcinho).

Żółte kartki: Szymusik, Goliński, Kolesár, Nowacki, Prałat — Bartków, Buchta, Sobczak, Kołbon Tułowiecki.

Czerwona kartka: Damian Nowacki (88′, Chojniczanka, druga żółta kartka).