Do następnego meczu pozostało

Wykonać pierwszy krok

W półfinałowym spotkaniu barażowym o awans do Fortuna 1 Ligi na drodze Chojniczanki stanie SKRA Częstochowa.

Chluba Grodu Tura w sezonie regularnym na koniec sezonu zajęła 3 pozycję w tabeli ligowej. W ostatniej kolejce Żółto-biało-czerwoni podzielili się punktami z pewnym awansu na zaplecze ekstraklasy Górnikiem Polkowice. Do przerwy to przyjezdni prowadzili, natomiast po zmianie stron do wyrównania doprowadził wprowadzony zaraz po przerwie Artur Pląskowski. Nasz najbliższy rywal o baraże walczył w bezpośrednim pojedynku z Garbarnią Kraków. Mecz w Krakowie był niezwykle interesującym widowiskiem, w którym sędzia pokazał m. in dwie czerwone kartki. Wynik w tamtym spotkaniu zmieniał się kilkukrotnie i podczas regulaminowego czasu gry oba zespoły znajdowały się na prowadzeniu. Ostatecznie zwycięski remis udało się osiągnąć częstochowianom a wynik na 4:4 w 94 minucie ustalił Kamil Wojtyra, dla którego była to trzecia bramka tamtego popołudnia.

Przyjrzyjmy się bliżej naszemu półfinałowemu oponentowi. SKRA Częstochowa po 36 meczach zajęła 6 pozycję. Zdobyła 52 punkty, o piętnaście mniej od Chojniczanki. Bilans bramkowy czerwono-niebiesko-białych to 51 zdobytych goli przy 42 straconych. Skrzacy odnieśli 15 zwycięstw, 7 razy zremisowali i aż 14-krotnie schodzili z placu gry pokonani. Mimo wysokiej pozycji SKRA w ostatnich 13 potyczkach wygrała zaledwie raz i w tym czasie uzbierała tylko 8 na 39 możliwych punktów. W tym sezonie Chojniczanka dwa razy mierzyła się z klubem z Częstochowy i dwukrotnie górą byli nasi wtorkowi przeciwnicy. 6 kolejce gospodarze wygrali skromnie 1:0 po golu Piotra Noconia w 88 minucie meczu, natomiast w rundzie rewanżowej przy ul. Mickiewicza 12, komplet oczek również zdobyła drużyna z województwa śląskiego, która zwyciężyła w tamtym spotkaniu 3:1.

Napastnik częstochowian Kamil Wojtyra z 24 trafieniami został najlepszym strzelcem regularnego sezonu 2 ligi. Na koronę króla strzelców złożyły się między innymi 4 hat-tricki, po jednym z Sokołem Ostródą, Olimpią Grudziądz, Stalą Rzeszów oraz oczywiście Garbarnią Kraków w zeszłą sobotę. Drugich w klasyfikacji Dawida Wolnego z Sokoła i Sebastiana Bergiera z rezerw Śląska Wrocław wyprzedził o cztery bramki. Dla porównania najlepszym strzelcem naszej drużyny został Szymon Skrzypczak, który do siatki rywali trafiał 16 razy.

Do kadry meczowej Chluby Grodu Tura po przerwie związanej z nadmiarem żółtych kartek wracają Mateusz Klichowicz oraz Szymon Skrzypczak. Będzie to spore wzmocnienie przed meczem półfinałowym gdyż obaj zawodnicy są podstawowymi zawodnikami naszego klubu a łącznie w ubiegłym sezonie zasadniczym mieli na swoim koncie 25 bramek oraz 25 asyst.

Pierwszy mecz barażowy zostanie rozegrany we wtorek 15 czerwca o godzinie 12.00 na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930.

Karol Knitter / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by