Do następnego meczu pozostało

Wziąć rewanż za porażkę w rundzie jesiennej

Drugiego dnia majowego weekendu Chojniczanka podejmie przy ul. Mickiewicza 12 gości z Bytowa.

Chluba Grodu Tura będzie chciała się zrewanżować ,,Czarnym Wilkom” za poprzednie starcie ligowe, w którym to lepsi okazali się podopieczni byłego już trenera Bytovii Adriana Stawskiego zwyciężając na swoim stadionie 3:2, zapewniając sobie 3 punkty w doliczonym czasie gry za sprawą Jakuba Bacha. Obie drużyny spotkały się już w tym roku w meczu sparingowym i na boisku w Kartuzach także górą byli nasi najbliżsi rywale. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 a jedyną bramkę dla naszej ekipy strzelił Robert Ziętarski.

Wraz z początkiem tego roku zespół z Bytowa przejął Kamil Socha. Pod jego wodzą bytowiacy na pierwszą ligową wygraną czekali do 17 marca i zgarnięcia kompletu punktów w pojedynku z Olimpią Elbląg. W następnej kolejce odprawili z kwitkiem po raz drugi w sezonie Błękitnych Stargard i od tamtej pory aż do dziś czekają na zwycięstwo.

Początek sezonu w wykonaniu Bytowskiego klubu był bardzo dobry. w pierwszych 4 kolejkach zdobyli 10 z 12 oczek i byli wiceliderem w tabeli a przed nimi znajdowała się tylko Chojniczanka. Z biegiem sezonu nasi niedzielni przeciwnicy stracili formę a ostatnie mecze były dla nich wyjątkowo trudne, gdyż schodzili pokonani z placu gry w każdym z kwietniowych spotkań. Ostatni raz gracze Kamila Sochy świętowali wygraną właśnie w meczu z Błękitnymi.

Na zgoła innym Biegunie jest Chluba Grodu Tura. Zespół pod dowództwem Adama Noconia jest na 3 miejscu w ligowej tabeli. W poprzedniej serii spotkań żółto-biało-czerwoni zremisowali na wyjeździe 2:2 z Motorem Lublin a oba trafienia dla naszej drużyny były autorstwa Adama Ryczkowskiego, który za ten występ trafił do najlepszej jedenastki 30 kolejki eWinner 2 ligi.

Piotr Giel oraz Szymon Skrzypczak to zawodnicy, którzy stanowią trzon swoich zespołów jeśli chodzi o ofensywę. Napastnik ,,Czarnych Wilków” ma na swoim koncie 14 trafień, o jedno więcej od naszego gracza. goli zdobył w tym sezonie Paweł Zawistowski i razem z Gielem mają 57% wszystkich bramek dla Bytovii. ,,Skrzypa” w Chojniczance może liczyć przede wszystkim na pomoc Mateusza Klichowicza i Ryczkowskiego. Całe nasze ofensywne trio to równo 50% dorobku bramkowego naszej drużyny.

Jakub Ryś oraz Mateusz Klichowicz to gracze, którzy mają za sobą grę w klubie z Bytowa. Pierwszy z nich jest obecnie zawodnikiem naszego drugiego zespołu a w pierwszej połowie tego sezonu bronił barw naszych derbowych rywali. Klichowicz grał w Bytowie 2 lata w sezonach 2015/16 i 2016/17. Odwrotnie ma się sytuacja Pawła Zawistowskiego. Doświadczony pomocnik najbliższego przeciwnika Chojniczanki w przeszłości rozegrał blisko 150 spotkań dla naszego zespołu, w których zdobył 26 bramek.

Początek spotkania z Bytovią o godzinie 13:30.

Karol Knitter / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by