Do następnego meczu pozostało

Z Arką Gdynia na Narodowym Stadionie Rugby

Przed piłkarzami Chojniczanki przedostatni sparing przed inauguracją wiosny w rozgrywkach eWinner 2 Ligi. Rywalem Chluby Grodu Tura będzie Arka Gdynia.

 

Spotkanie rozegrane zostanie w środę 16 lutego o godzinie 12:00 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Decyzją gospodarza sparingu, mecz będzie zamknięty dla kibiców oraz mediów.

Arka Gdynia to aktualnie 7 zespół rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Drużyna prowadzona przez trenera Ryszarda Tarasiewicza ma tylko punkt straty do szóstego miejsca, które pozwala na grę w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Środowy sparing również dla Arki to przedostatnie przetarcie przed wznowieniem rozgrywek. Warto podkreślić, że zespół z Gdyni ma przed sobą również mecz w ćwierćfinale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. Zimą żółto-niebiescy wygrali z Olimpią Elbląg, Olimpią Grudziądz, KKS-em Kalisz, Stomilem Olsztyn i GKS-em Przodkowo. Remisem zakończył się sparing z GKS-em Bełchatów, a po stronie porażek należy zapisać sparingi z Wartą Poznań i Odrą Opole.

W kadrze najbliższego sparingpartnera nie ma zawodników z Chojniczanką w CV. Za to w naszym zespole, dwóch graczy ma za sobą występy dla Arki. Kamil Mazek spędził w Gdyni cały sezon 2020/21 i w 19 meczach strzelił 2 gole. Łukasz Wolsztyński grał przy Olimpijskiej w rundzie wiosennej 2021 i dla Arki zagrał w 16 meczach.

Ostatni sparing z Arką rozgrywaliśmy rok temu, tuż przed pucharowym starciem z Zagłębiem Lubin. Chojniczanka przegrała wtedy aż 4:0. Dwie bramki zdobył Maciej Rosołek, a po jednym trafieniu zaliczył Luis Valcarce i Juliusz Letniowski. Lepiej wypadł sparing przed inauguracją sezonu 2020/21, kiedy w Gniewinie wygraliśmy 1:0 po golu Tomasza Mikołajczaka.

Proudly made by