Do następnego meczu pozostało

Z Hobro IK w Opalenicy

W piątek 4 lutego o godzinie 12:00 nasza drużyna zmierzy się z duńskim zespołem Hobro IK, który przebywa aktualnie na obozie w Opalenicy.

 

Najbliższy sparingpartner Chojniczanki to aktualnie 11 zespół duńskiej 1. Division (drugi poziom rozgrywkowy w Danii). Hobro IK walczy o utrzymanie i w 18 rozegranych meczach zdobył 12 punktów.
W sezonie 2019/20 zespół grał jeszcze w Superligaen czyli najwyższej w hierarchii ligowych rozgrywek.

Klub Hobro IK powstał 27 maja 1913 roku. Sama miejscowość liczy ponad 11 tysięcy mieszkańców. Do 2005 roku drużyna grała w niższych ligach regionalnych, ale po reorganizacji rozgrywek i podziale trzeciego poziomu na grupy, Hobro IK rozpoczął zmagania w 2.Division. W sezonie 2009/10 po zajęciu drugiego miejsca w grupie zachodniej i wygranym dwumeczu barażowym osiągnięto awans do 1. Division. Natomiast w sezonie 2013/14, Hobro IK awansował z pozycji wicelidera do Superligaen. Przygoda zespołu z północnej Jutlandii na najwyższym poziomie trwała łącznie cztery sezony. Po pierwszych dwóch sezonach zespół spadł ligę niżej, ale wrócił na najwyższy poziom już po roku. Największy sukces to zajęcie 7 miejsca w sezonach 2014/15 i 2017/18 oraz ćwierćfinał Pucharu Danii w sezonach 2009/10, 2014/15 i 2017/18.

Chojniczanka w swojej historii nie mierzyła się jeszcze z zespołem z Danii. Ostatni międzynarodowy pojedynek Chluby Grodu Tura miał miejsce w trakcie ubiegłorocznych przygotowań do inauguracji sezonu. Żółto-biało-czerwoni pokonali wtedy MFK Ruzomberok 1:0.

Najważniejsze meczowe wydarzenia będziemy tradycyjnie przekazywać na naszym klubowym Twitterze.

Proudly made by