Do następnego meczu pozostało

Z KKS-em Kalisz na zakończenie obozu

Dobiega końca obóz przygotowawczy Chojniczanki w Jarocinie. Ostatnim akcentem pobytu w wielkopolskim miasteczku będzie sparing z KKS-em Kalisz. Zmianie uległa godzina rozegrania tego pojedynku. Spotkanie rozpocznie się godzinę wcześniej czyli o godzinie 10:00.

 

KKS Kalisz to dobrze znany nam przeciwnik z dwóch ostatnich sezonów w eWinner 2 Lidze. W tym czasie mierzyliśmy sie czterokrotnie i za każdym razem wygrywała Chojniczanka. Ostatni pojedynek odbył się nie tak dawno, bo na zakończenie sezonu 2021/22. Zespół trenera Tomasza Kafarskiego wygrał wtedy 3:2. Chojniczanka miała już zagwarantowany awans do Fortuna 1 Ligi, a zespół z Kalisza był już pewny utrzymania w rozgrywkach. KKS poprzedni sezon zakończył na 13 pozycji.

Podczas przerwy między sezonami, najważniejsza zmiana w szeregach naszego rywala nastąpiła w sztabie szkoleniowym. Stanisław Szpyrka, który prowadził KKS jeszcze podczas naszego ostatniego pojedynku został nowym trenerem Motoru Lublin. Drużynę z Kalisza poprowadzi natomiast Bartosz Tarachulski. Do drużyny nie dołączył jeszcze żaden nowy zawodnik. Ubyli natomiast Andrzej Kaszuba, Mateusz Majewski, Mateusz Mączyński, Jakub Staszak i Przemysław Stolc. Dla środowego sparingpartnera będzie to drugi pojedynek tego lata. W pierwszym sparingu, KKS zremisował bezbramkowo z Chrobrym Głogów.

Proudly made by