Do następnego meczu pozostało

Z Kotwicą Kołobrzeg w Szczecinku

Do ligowej inauguracji pozostały dwa tygodnie. W tym czasie piłkarze Chojniczanki zagrają jeszcze dwa sparingi. Przedostatnim rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Brede będzie Kotwica Kołobrzeg. Spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku w sobotę 8 lipca o godzinie 11:00. Wstęp wolny.

Sobotni sparingpartner Chluby Grodu Tura ma za sobą sezon jako beniaminek 2 Ligi. Po udanej rundzie jesiennej, apetyty w Kołobrzegu zostały bardzo rozbudzone i celem Kotwicy był awans do rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Wiosna była już mniej udana, zespół w trakcie rundy zmienił trenera i postawił na dobrze znanego kibicom Chojniczanki, Macieja Bartoszka, ale ostatecznie drużyna z Kołobrzegu zakończyła sezon na trzecim miejscu. Przygodę w barażach zespół Kotwicy zakończył na pierwszym przeciwniku – Motorze Lublin, który później zresztą wywalczył awans.

W trakcie letniej przerwy, Kotwica przebudowuje zespół, zbroi się i niewątpliwie będzie jednym z głównych faworytów rozgrywek. Latem do ekipy trenera Bartoszka dołączył m.in. Jakub Rzeźniczak z Wisły Płock, Jakub Żubrowski z Zagłębia Lubin, Filip Kozłowski ze Skry Częstochowa czy Olaf Nowak ze Stilonu Gorzów Wielkopolski. Kozłowski i Nowak to nie jedyni zawodnicy w kadrze Kotwicy z Chojniczanką w CV. Jednym z kluczowych graczy wiosną był Łukasz Kosakiewicz. W sztabie szkoleniowym oprócz wspomnianego już Macieja Bartoszka są także Hermes oraz Piotr Kieruzel.

Proudly made by