Do następnego meczu pozostało

Z Olimpią Grudziądz we Władysławowie

W najbliższy weekend czeka nas trzeci sprawdzian przed inauguracją piłkarskiej wiosny. Chojniczanka zmierzy się z ligowym rywalem – Olimpią Grudziądz. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w COS OPO Cetniewo. Początek meczu w sobotę 27 stycznia o godzinie 12:30.

Spotkanie nie będzie transmitowane, ale na bieżąco będziemy przekazywać meldunki z samego centrum wydarzeń na naszym kanale w serwisie X (https://twitter.com/ChojniczankaMKS). Kibice Chojniczanki już w przyszłym tygodniu będą mieli możliwość zobaczyć nasz zespół w akcji w Chojnicach. W środę 31 stycznia zaplanowano dwa sparingi na Modraku – z Cartusią Kartuzy (15:00) i Jaguarem Gdańsk (18:00). Więcej o tych meczach już niebawem.

Do rozpoczęcia ligowej wiosny został miesiąc. Za Chojniczanką dwa sparingi z zespołami z wyższych lig. Była to wygrana z Lechią Gdańsk 3:2 i porażka z ekstraklasowym ŁKS-em Łódź 1:2. W sparingu z Lechią nasz zespół pokazał się z dużo lepszej strony w drugiej odsłonie gry, natomiast z ŁKS-em w tej pierwszej części – zasłużenie zresztą po niej prowadząc. W najbliższą sobotę będzie okazja do sprawdzenia zupełnie innych pomysłów na grę. W dwóch pierwszych sparingach, Chojniczanka była zespołem, który głównie próbował swoich sił w szybkich atakach. Najbliższe test mecze, zmuszą z pewnością nasz zespół do dłuższego utrzymywania się przy piłce i nadawania tempa grze.

Jeszcze kilka słów o naszym rywalu, który zimą przechodzi prawdziwą rewolucję. Zespół prowadzony przez byłego szkoleniowca Chluby Grodu Tura – Mariusza Pawlaka, opuściło już 10 zawodników. Na wiosnę, Olimpia chce powalczyć o utrzymanie na trzecim szczeblu rozgrywek. Pierwsze sparingi Olimpii, to zwycięstwo 4:0 z Cartusią Kartuzy i porażka 1:2 z Gedanią Gdańsk.

Proudly made by