Do następnego meczu pozostało

Z Pogonią Siedlce o awans do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski

Przed Chojniczanką mecz I rundy Fortuna Pucharu Polski. Rywalem Chluby Grodu Tura będzie Pogoń Siedlce. Początek spotkania w środę 31 sierpnia o godzinie 16:00.

Pucharowy przeciwnik żółto-biało-czerwonych jest jednym z reprezentantów eWinner 2 Ligi. Po 8. kolejkach zespół z Siedlec zajmuje 13 miejsce w tabeli z 9. punktami. Zespół trenera Damiana Guzka wygrał jak dotychczas 3 spotkania. Natomiast w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski, Pogoń wyeliminowała po dogrywce rezerwy Lecha Poznań. Latem w Pogoni zaszło wiele zmian kadrowych. Tak jak zawsze mecze z „Pogonistami” oznaczały także spotkania z byłymi zawodnikami Chojniczanki, tak aktualnie nie ma tam żadnego zawodnika z Chojniczanką w CV. Z zawodników przeciwko którym graliśmy jeszcze w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu – Maciej Górski odszedł do Resovii, Rafał Misztal do Podlasia Biała Podlaska, Wojciech Trochim do Mazovii Mińsk Mazowiecki, a Miłosz Przybecki wyleciał na Islandię i dzisiaj reprezentuje klub KFK (Kópavogur). Krótki epizod przy Mickiewicza 12 miał za to bramkarz Maciej Kikolski, który ostatecznie został wypożyczony z Legii właśnie do Pogoni i jest podstawowym golkiperem siedlczan.

Będzie to już 13 w historii starcie Chojniczanki z Pogoni Siedlce. Bilans spotkań to 7 zwycięstw Chluby Grodu Tura, 1 remis i 4 porażki. Bramki: 22 – 14. Ostatni mecz w Siedlcach rozegraliśmy 9 kwietnia bieżącego roku w rundzie wiosennej rozgrywek eWinner 2 Ligi. Tamten pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Chojniczanka wyjechała do Siedlec we wtorek i pozostanie tam także po meczu. Wszystko przez ligowy mecz z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę. Nasz zespół, żeby spokojnie móc przygotować się do starcia w Niecieczy i nie wracać do Chojnic, zostanie w Siedlcach na regenerację, po czym w czwartek uda się do Tarnowa, gdzie drużyna będzie stacjonować do soboty.

Mecz z Pogonią Siedlce nie będzie nigdzie transmitowany. Tekstową relację prosto z centrum wydarzeń znadzjecie na naszym profilu na Twitterze. Natomiast na klubowym Instagramie będziemy przesyłać krótkie wideo meldunki z Siedlec.

Proudly made by