Do następnego meczu pozostało

Z Wisłą Płock w Gniewinie

Przed Chojniczanką następny mecz sparingowy. Będzie to także kolejne starcie z zespołem z Ekstraklasy. Rywalem Chluby Grodu Tura będzie Wisła Płock.

 

Wisła Płock to 6 zespół poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy. Popularni "Nafciarze" w poprzednim sezonie zdobyli 48 punktów, na które złożyło się 15 zwycięstw, 3 remisy i 16 porażek. Szkoleniowcem Wisły jest słowacki trener Pavol Staňo, który zastąpił na tym stanowisku dobrze znanego kibicom Chojniczanki, Macieja Bartoszka. Liderów płoccczan w poprzednim sezonie, należy upatrywać wśród środkowych pomocników oraz w postaci napastnika – Łukasza Sekulskiego. Sekulski był najskuteczniejszym zawodnikiem Wisły, dla której to zdobył trzynaście goli. Spoglądając na klasyfikację kanadyjską zespołu, to tuż za nim znalazł się Rafał Wolski notując cztery gole i siedem asyst. Kolejny w tym zestawieniu to Mateusz Szwoch. Pochodzący z Czerska środkowy pomocnik pięć razy wpisywał się na listę strzelców, a cztery razy zaliczył ostatnie podanie przy golu. Skuteczny był także Damian Warchoł, który zdobył sześć goli i zaliczył dwie asysty.

Jak dotychczas Wisła przeprowadziła cztery transfery do klubu. Do zespołu dołączyli francuski obrońca Steve Kapuadi z Trenczyna, hiszpański pomocnik Davo z UD Ibiza, słowacki Martin Šulek z ŠKF Sereď i pomocnik Michał Mokrzycki z Ruchu Chorzów. Z drużyną pożegnał się już napastnik Patryk Tuszyński, obrońca Milan Obradović i pomocnik Dusan Lagator. Środowy sparingpartner Chojniczanki przebywa od poniedziałku na obozie w Gniewinie. Dla Wisły będzie to pierwszy mecz kontrolny. Chojniczanka ma już za sobą starcie z Legią Warszawa, które zakończyło się porażką naszego zespołu 1:3.

Po raz ostatni z Wisłą Płock mierzyliśmy się w sezonie 2015/16 w rozgrywkach 1 Ligi. Był to sezon, który zakończył się dla Wisły awansem na najwyższy poziom rozgrywkowy. Chojniczanka walczyła wtedy o ligowe przetrwanie. Ostatni pojedynek rozgrywany był w ramach 29. kolejki. Żółto-biało-czerwoni wygrali wtedy 2:1 po golach Wojciecha Lisowskiego i Tomasza Mikołajczaka. Dla "Nafciarzy" trafił Arkadiusz Reca.

Sparing z Wisłą Płock rozpocznie się w środę 22 czerwca o godzinie 17:00 na boisku w Gniewinie. Spotkanie będzie otwarte dla kibiców, ale nie będzie z niego przeprowadzana transmisja.
Przebieg meczu będziemy relacjonować na naszym profilu na Twitterze.

Proudly made by