Do następnego meczu pozostało

Zaczynamy pucharową przygodę

Po raz drugi z rzędu swoją pucharową przygodę rozpoczynamy od rundy wstępnej. Jako zespół ze strefy spadkowej Fortuna 1 Ligi w sezonie 2022/23, chcąc grać w I rundzie rozgrywek Fortuna Pucharu Polski, musimy przejść rundę wstępną. Na tej drodze stanie drugi zespół Śląska Wrocław. Spotkanie zaplanowano na środę 9 sierpnia o godzinie 19:30 na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930.

Nasz środowy rywal po minionym sezonie pożegnał się z 2 Ligą. Zespół rezerw Śląska zajął ostatnie, 18 miejsce w tabeli i po trzech latach rywalizacji na trzecim szczeblu rozgrywkowym spadł do 3 Ligi. Śląsk II rywalizuje w trzeciej grupie, a na inaugurację zremisował 2:2 z jednym z głównych faworytów – Rekordem Bielsko-Biała.

Jak to w przypadku zespołów rezerw bywa, kadra Śląska II składa się głównie z młodych zawodników klubowej Akademii. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem jest legenda Śląska Mariusz Pawelec, pełniący także funkcję asystenta trenera. Kolejni starsi zawodnicy, dopiero co niedawno przekroczyli 20 lat czyli Kuba Lizakowski, który wcześniej grał m.in. w Bytovii i Raduni Stężyca czy Javier Ajenjo Hyjek przesunięty z pierwszego zespołu Śląska.

Bilans pojedynczych starć z rezerwami Śląska jest korzystny dla Chojniczanki. Z 4 dotychczas rozegranych spotkań wygraliśmy 3 razy. Chluba Grodu Tura zdobyła w nich 10 goli. Większość z nich padła w pojedynku z sezonu 2020/21, kiedy to Chojniczanka wygrała przy M12 aż 6:0.

Środowy mecz będzie można obejrzeć tylko na żywo na stadionie. Nie będzie przeprowadzana z niego żadna transmisja. Kupując bilet na sobotni mecz z Kotwicą, możesz obniżyć cenę wejściówki na starcie ze Śląskiem II. W takim przypadku bilet na mecz Pucharu Polski kosztuje 5 zł. Posiadacze karnetów na sezon 2023/24, rundę jesienną 2023 oraz karnet wakacyjny wchodzą na mecz bezpłatnie (karty karnetowe zostały już wcześniej doładowane).

Proudly made by