Do następnego meczu pozostało

Zapowiedź meczu z Olimpią Elbląg

W sobotę, 25 maja o godzinie 14:00 rozegramy w ramach ostatniej, 34. kolejki 2 Ligi sezonu 2023/2024 mecz z Olimpią Elbląg. Transmisja z meczu na sport.tvp.pl oraz w aplikacji Pilot WP.

Historia Olimpii Elbląg jest dość zawiła. Jako datę założenia przyjmuje się 1945 rok, kiedy to w Elblągu powstał Klub MKS Syrena Elbląg. Jakiś czas po założeniu zgłosił się on po akces do Gdańskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej o wejście do klasy. Syrena zostaje zakwalifikowana do klasy B1.

Nazwa klubu była zmieniana wielokrotnie. Zaczynając od Syreny, po Stocznię, kończąc na Związkowy Klub Sportowy Olimpia Elbląg, która obowiązuje od 2013 roku. W 1966 roku klub odniósł największy sukces lat 60., kiedy to Olimpia dotarła do 1/16 Pucharu Polski, gdzie uległa Legii Warszawa 0:2.

Lata 80. XX wieku były okresem największych sukcesów. Z ośmiu sezonów spędzonych w 2 Lidze, na te lata przypada sześć, dlatego też okres ten jest nazywany „Złotym Okresem Olimpii”. Początek lat 90. to zdobycie trzeciego miejsca w 3 lidze. W momencie, kiedy kończono rozgrywki, nie było wiadomo, kto awansuje na zaplecze ekstraklasy. Dopiero po decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej o dodatkowych barażach, Olimpia zagrała z warszawskim Ursusem. Po zwycięskim dwumeczu, w mieście świętowano ósmy awans 2 Ligi.

Z Olimpią graliśmy w sumie sześciokrotnie. 2 razy wygraliśmy, 3 razy zremisowaliśmy, a raz przegraliśmy. Ostatnie, rozegrane w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024 przegraliśmy 2:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył wówczas Grzegorz Szymusik, który pewnie wykorzystał podyktowany rzut karny.

Obecnie Olimpia Elbląg zajmuje dwunaste miejsce i ma swoim koncie 40 punktów.

Proudly made by