Zapowiedź meczu ze Skrą Częstochowa

W piątek, 4 października o godzinie 18:00, nasz zespół rozegra wyjazdowy mecz w ramach 12. kolejki Betclic 2. Ligi — rywalem będzie Skra Częstochowa.

Skra Częstochowa została założona w 1926 roku. Zespół utworzono przy komitetach Polskiej Partii Socjalistycznej oraz Towarzystwie Uniwersytetów Robotniczych, a jego skład tworzyli zawodnicy klubów Virginia i Olszynka. Twórcami klubu byli Edmund Suda, Władysław Borucki oraz Franciszek Witkowski.

Pierwsze barwy Skry to czerwony i czarny. Klub przez wiele lat świętował sukcesy. W 1936 roku piłkarz Skry, Stanisław Kołodziejczyk, znalazł się w kadrze olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie w Berlinie. Po tragicznych wydarzeniach II wojny światowej, w których Skra straciła kilku zawodników, zespół powrócił do rywalizacji.

Jednym z większych osiągnięć naszego rywala był sezon 2020/2021, kiedy to Skrzacy zajęli szóste miejsce w tabeli II ligi, co zapewniło im udział w barażach o awans do I ligi. Półfinałowy mecz rozegrano w Chojnicach, a Częstochowianie wygrali 1:0, zapewniając sobie awans do finału, w którym pokonali KKS Kalisz 3:0, awansując tym samym do I ligi. Po sezonie 2022/2023 Skra Częstochowa powróciła do rozgrywek drugiej ligi.

Piątkowe spotkanie będzie szczególne dla Przemysława Sajdaka, który od 2021 roku aż do lipca 2024 był zawodnikiem Skry Częstochowa, rozgrywając dla niej 78 meczów i strzelając 10 bramek. Obecnie „Sajdi” reprezentuje Chlubę Grodu Tura na pozycji pomocnika.

Skra zajmuje aktualnie 18. miejsce w tabeli Betclic 2. Ligi z dorobkiem 2 punktów.