Do następnego meczu pozostało

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził reformę 2 i 3 Ligi

Podczas posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęto kluczowe decyzje dotyczące zasad spadków klubów 2 Ligi oraz zasad awansów i spadków klubów 3 Ligi.

Według zatwierdzonej reformy po sezonie 2024/2025 do III ligi spadną drużyny, które będą zajmować miejsca od 15. do 18. W miejsce spadkowiczów 2 Ligi awansują zwycięscy poszczególnych grup 3 Ligi. Zespoły 2 Ligi zajmujące miejsce 13. oraz 14. zagrają w barażach z drużynami, które zajęły drugie miejsca w poszczególnych grupach 3 Ligi.

Baraże o grę w 2 Lidze będą dwuetapowe. W pierwszej rundzie spotkają się zespoły, które zajęły drugie miejsce w 3 ligach — będzie to jeden mecz, gospodarz będzie wyłaniany przez losowanie. W drugiej rundzie zwycięzcy pierwszej rundy zagrają dwumecz z drugoligowcami, którzy zajmują 13. i 14. miejsce po 34 kolejkach 2 Ligi. Pierwszy mecz odbędzie się u drużyny trzecioligowej, natomiast rewanż zostanie rozegrany na boisku drużyny drugoligowej.

Proudly made by