Do następnego meczu pozostało

Ze Stomilem w Olsztynie

Dobiega końca okres przygotowawczy do rundy wiosennej eWinner 2 Ligi. Ostatni mecz kontrolny przed wznowieniem rozgrywek zagramy z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Sparing rozegrany zostanie w sobotę 19 lutego o godzinie 12:00 na głównej płycie stadionu Stomilu.

 

Zarówno dla Chojniczanki jak i Stomilu to ostatni sprawdzian przed pierwszymi spotkaniami rundy wiosennej. Przed naszym sparingpartnerem walka o utrzymanie w pierwszoligowej stawce. Stomil po rundzie jesiennej zajmuje 16 miejsce w tabeli i ma 3 punkty straty do "bezpiecznego" miejsca, które zajmuje Puszcza Niepołomice.

Dwóch zawodników Stomilu ma w swoim CV grę w Chojniczance – Patryk Mikita i Maciej Spychała. Mikita reprezentował Chlubę Grodu Tura w latach 2015-2017 i zagrał w 40 meczach w których zdobył 5 bramek. Spychała spędził w Chojnicach rundę wiosenną 2020, ale nie zagrał w żadnym meczu pierwszej drużyny. Natomiast w kadrze Chojniczanki jest trzech byłych piłkarzy "Dumi Warmii": Damian Byrtek, Kamil Mazek i Sam van Huffel.

Ostatni sparing ze Stomilem rozgrywaliśmy latem ubiegłego roku. Chojniczanka wygrała wtedy 3:1 po golach Tomasza Mikołajczaka, Karola Szopińskiego i Artura Pląskowskiego.

Najważniejsze meczowe wydarzenia będziemy przekazywać na naszym klubowym Twitterze.

Proudly made by