Do następnego meczu pozostało

Zmarł Kazimierz Świergiel

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 26 stycznia zmarł Kazimierz Świergiel, były zawodnik Chojniczanki uhonorowany tytułem zasłużonego członka klubu.

 

Kazimierz Świergiel urodził się 16 stycznia 1934 roku w Chojnicach. W wieku 14 lat został zawodnikiem Chojniczanki. Najpierw w drużynach juniorskich, później już w pierwszym zespole. Grał na pozycji obrońcy. W 1949 i 1951 roku wraz z drużyną juniorów został wicemistrzem Pomorskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Największy sukces przypadł jednak na czas gry w zespole seniorskim. To właśnie z Kazimierzem Świergielem w składzie nasz zespół po raz pierwszy w historii awansował do III Ligi. W sezonie 1955 zespół z Chojnic występował w rozgrywkach trzeciej ligi gdańskiej z m.in. Gedanią Gdańsk, Arką Gdynia czy Gwardią Koszalin. W pierwszym sezonie Chojniczanka zdobyła 19 punktów w 22 meczach co pozwoliło na zajęcie ósmej pozycji w tabeli (na 12 drużyn). Sezon później chojniczanie uplasowali się na siódmej pozycji. Piłkarską karierę zakończył w sezonie 1964/65. Grę w piłkę łączył z pracą zawodową jako nauczyciel. W swoim zawodzie pracował do 1990 roku. Z okazji 80-lecia Chojniczanki został uhonorowany brązową odznaką honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pięć lat później został wyróżniony srebrną odznaką honorową PZPN.

                      

(Kazimierz Świergiel w dolnym rzędzie, drugi od lewej strony)

(Kazimierz Świergiel w górnym rzędzie, trzeci od prawej)

(Kazimierz Świergiel w koszulce K.S. Budowlani "Chojniczanka". Lata 50.)

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 29 stycznia o godzinie 9:00 w Kaplicy Cmentarza Komunalnego w Chojnicach.

Cała społeczność MKS Chojniczanka 1930 S.A. pragnie złożyć rodzinie najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

Proudly made by