Do następnego meczu pozostało

Zmarł Marek Marks – wieloletni lekarz klubowy

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 16 stycznia zmarł Marek Marks, wieloletni lekarz klubowy. Cała społeczność klubu MKS Chojniczanka 1930 S.A. pragnie złożyć rodzinie oraz najbliższym najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

Marek Marks urodził się 7 grudnia 1932 roku w Chojnicach. Od lat 70-tych, przez długi czas związany z naszym klubem, gdzie pełnił funkcję klubowego lekarza. Zawsze służył pomocą zawodnikom, dbając o ich zdrowie. Ukończył studia na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Lokalna społeczność doskonale znała doktora Marka z chojnickiego szpitala, gdzie pracował przez 50 lat. Swoją pracę w chojnickiej placówce rozpoczął w 1961 roku, w latach 2000-2004 pełnił funkcję ordynatora anestezjologii i intensywnej terapii. W 2011 roku odszedł na emeryturę.

Marek Marks zmarł w wieku 91 lat.

Proudly made by