Do następnego meczu pozostało

Znamy skład Fortuna 1 Ligi w sezonie 2022/23

Po niedzielnych meczach barażowych znamy już cały skład rozgrywek Fortuna 1 Ligi w sezonie 2022/23.

 

Sporo się pozmieniało od ostatniego sezonu Chojniczanki na zapleczu Ekstraklasy. Wśród ligowych rywali nie zabraknie zmagań z bardzo dużymi firmami na piłkarskiej mapie Polski. W gronie pierwszoligowców są m.in. trzej byli Mistrzowie Polski: 14-krotny zdobywca tytułu – Ruch Chorzów, 13-krotny zdobywca tytułu – Wisła Kraków i 2-krotny zdobywca tytułu – ŁKS Łódź. Nie brakuje także ligowych medalistów oraz zdobywców Pucharu Polski.

Spadkowicze z PKO Ekstraklasy: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Górnik Łęczna, Wisła Kraków
Beniaminkowie z eWinner 2 Ligi: Chojniczanka, Ruch Chorzów, Stal Rzeszów

Pełen skład Fortuna 1 Ligi w sezonie 2022/23: Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Chojniczanka, Chrobry Głogów, GKS Katowice, GKS Tychy, Górnik Łęczna, ŁKS Łódź, Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Puszcza Niepołomice, Resovia Rzeszów, Ruch Chorzów, Sandecja Nowy Sącz, Skra Częstochowa, Stal Rzeszów, Wisła Kraków, Zagłębie Sosnowiec

Z wymienionych drużyn nie mierzyliśmy się jak dotąd jedynie z Resovią.

Patrząc na mapę 1 Ligi, przed Chojniczanką także sporo kilometrów do przejechania.
Najbliższy wyjazd: Gdynia (140 km)
Najdalszy wyjazd: Nowy Sącz (635 km)

Proudly made by