Do następnego meczu pozostało

Zrehabilitować się za ostatnią porażkę

W niedzielę 26 lutego piłkarze Chojniczanki zagrają z Puszczą Niepołomice. Pierwszy gwizdek sędziego Rasmusa zabrzmi o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930.

Dla Chojniczanki będzie to okazja do zrehabilitowania się za ostatnią porażkę w Głogowie. Wydaje się, że przyszła ona zbyt łatwo, choć w drugiej części gry zespół trenera Krzysztofa Brede miał kilka groźnych sytuacji i przy odrobienia szczęścia można jeszcze było powalczyć o punkty. To już jednak przeszłość. Klucz to wyciągnąć wnioski z błędów popełnianych w meczu z Chrobrym, a tych niestety nie brakowało. W naszym zespole nie brakuje sportowej złości i w niedzielę cel jest tylko jeden – gramy o komplet punktów!

Punktów, których Chluba Grodu Tura bardzo potrzebuje. Dół tabeli punktuje dość regularnie. Spoglądając na tabelę Fortuna 1 Ligi tylko z 2023 roku, to w czołówce zobaczymy ekipy z którymi rywalizujemy o przetrwanie na zapleczu Ekstraklasy. Sandecja zdobyła cztery punkty, Resovia i Odra Opole również wywalczyły cztery oczka. Tyle samo punktów co Chojniczanka zdobył Górnik Łęczna (3). Bez punktów pozostaje w tym roku Skra Częstochowa, która jednak w minionej kolejce postawiła się liderowi z Łodzi, gdzie nie była to taka łatwa przeprawa dla ŁKS-u. Wszyscy mamy nadzieję, że po meczach 21. kolejki – Chojniczanka powiększy swój dorobek punktowy.

Nie będzie to zadanie łatwe, bo Puszcza Niepołomice jest bardzo niewygodnym rywalem dla Chojniczanki. Bilans bezpośrednich spotkań jest korzystniejszy dla Puszczy. Na 10 dotychczas rozegranych bezpośrednich pojedynków, aż z 6 górą wychodził zespół z Niepołomic. Chojniczanka wygrywała 2 razy (po raz ostatni 2 marca 2019 roku). Również 2 razy następował podział punktów. W rundzie jesiennej nie przywieźliśmy punktów z małopolski. Nasza drużyna bardzo dobrze rozpoczęła mecz, a Tomasz Mikołajczak ładnym strzałem otworzył wynik meczu. Od momentu w którym to sędzia Piotr Rzucidło po analizie VAR wskazał na rzut karny dla Puszczy, a jedenastkę na gola zamienił Lucjan Klisiewicz – tlen złapali gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 3:2.

YouTube player

Puszcza Niepołomice to rewelacja rundy jesiennej. Drużyna trenera Tomasza Tułacza zakończyła rok na pozycji wicelidera rozgrywek. Nasz rywal rozpoczął jednak 2023 rok od dwóch porażek. Puszcza przegrała ze Stalą Rzeszów i Ruchem Chorzów po 0:1. Zespół z Niepołomic nie zdobył więc w tym roku nie tylko punktu, ale także jeszcze nie cieszył się z gola. We wzmocnieniu siły rażenia w ekipie naszego niedzielnego rywala ma posłużyć transfer „last minute” Kamila Zapolnika. 30-letni napastnik dołączył do Puszczy przed kilkoma dniami z Miedzi Legnica. Mocną stroną zespołu z Niepołomic są stałe fragmenty gry. Nie jest to drużyna, która gra efektownie w piłkę, a średnia efektywnego czasu gry przy piłce jest jedną z najniższych w lidze.

Jak ułoży się ten niedzielny pojedynek? Odpowiedź na to pytanie zaczniemy poznawać po godzinie 18:00, a w okolicach godziny 20:00, mamy nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się z korzystnego wyniku Chluby Grodu Tura. Do zobaczenia na stadionie!

Proudly made by