Do następnego meczu pozostało

Zrewanżować się za porażkę z jesieni – zapowiedź meczu ze Zniczem

23. kolejka eWinner 2 Ligi to dla Chojniczanki wyjazd do Pruszkowa. Mecz ze Zniczem zostanie rozegrany w niedzielę 13 marca o godzinie 12:00.

 

Pilkarze Chojniczanki udali się na Mazowsze w dobrych nastrojach. Chojniczanka w rundzie wiosennej odniosła komplet zwycięstw. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego wygrali przekonująco z Radunią Stężyca i Wislą Puławy, co pozwoliło umocnić się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Znicz ma za sobą już trzy mecze, ponieważ w ubiegłym tygodniu zespół z Pruszkowa nadrabiał zaległości z 20. kolejki. Drużyna trenera Mariusza Misiury również udanie zaczęła nowy rok, bo Znicz wygrał pojedynki z Garbarnią Kraków i Pogonią Grodzisk Mazowiecki, co pozwoliło odskoczyć od strefy spadkowej. Jedynie zaległy mecz z Lechem II Poznań zakończył się porażką 1:2.

Za zdobywanie goli w zespole najbliższego rywala odpowiada głównie Mariusz Gabrych. 27-latek strzelił dla Znicza w tym sezonie już siedem goli. Kreowanie gry w środku pola to zadanie Mateusza Możdżenia. 30-letni środkowy pomocnik w swoim CV ma tytuł Mistrza Polski z Lechem Poznań, a na boiskach Ekstraklasy zagrał łącznie w 262 meczach w których strzelił 23 gole. Liderem defensywy jest doświadczony Igor Lewczuk. Czterokrotny Mistrz Polski z Legią Warszawa, dwukrotny reprezentant Polski i były zawodnik m.in. Girondins Bordeaux jak tylko jest zdrowy gra we wszystkich meczach od deski do deski. W tym sezonie zagrał w 17 ligowych spotkaniach Znicza.

Niedzielny mecz ze Zniczem będzie siódmym pojedynkiem pomiędzy obiema ekipami w historii. Bilans jest korzystniejszy dla Chluby Grodu Tura, która wygrała trzy razy. Dwa razy zespoły dzieliły się punktami, a w rundzie jesiennej żółto-biało-czerwoni ponieśli pierwszą porażkę. Po raz pierwszy ze Zniczem spotkalismy się w sezonie w sezonie 1971/72 w rozgrywkach Pucharu Polski podczas pierwszej historycznej przygody żółto-biało-czerwonych w tych rozgrywkach na szczeblu ogólnopolskim. Chluba Grodu Tura przegrywała do przerwy 1:0, ale w drugiej połowie zdołała odwrócić losy meczu. Pierwszą bramkę zdobył Tadeusz Urbański, a decydujące o zwycięstwie trafienie należało do Adama Damskiego. Kolejne dwie wygrane Chojniczanki miały miejsce w ubiegłym sezonie.

Mecz ze Zniczem Pruszków będzie można obejrzeć za pośrednictwem aplikacji – eWinner oraz na platformie OTT do streamingu spotkań eWinner 2 Ligi – sportize.pl. Transmisja w aplikacji eWinner jest dostępna za darmo po zainstalowaniu aplikacji w swoim telefonie / tablecie i założeniu konta / zalogowaniu się na swoje konto w aplikacji eWinner. Za pomocą aplikacji można również przesłać sygnał bezpośrednio do telewizora (opcja powinna działać posiadaczom telewizorów z funkcją smart TV lub przystawką Chromecast / Android TV). Transmisja na platformie sportize.pl jest dostępna po wykupieniu miesięcznej subskrypcji umożliwiającej obejrzenie wszystkich spotkań eWinner 2 Ligi. Koszt subskrypcji wynosi 23,99 zł za cały miesiąc.

Proudly made by