Do następnego meczu pozostało

Zwycięski ostatni sparing

Chojniczanka pokonała Gryfa Słupsk 2:0 w ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją sezonu w eWinner 2 Lidze. Spotkanie rozegrane zostało z okazji 75-lecia klubu ze Słupska. 

Do Słupska udali się przede wszystkim zawodnicy, którzy nie grali w sobotnim sparingu z KKS-em Kalisz. Pojawił się również testowany zawodnik – Nassur Jussuf, który w drugiej połowie zagrał na lewym wahadle. Tanzańczyk urodzony w 2002 roku jest wychowankiem Zanzibar Football Development Centre.

Spotkanie ułożyło się zgodnie z przewidywaniami. Chojniczanka długo utrzymywała się przy piłce i większość gry prowadzona była na połowie Gryfa. Początek spotkania to niezłe sytuacje Mikołajczaka i Klichowicza. Mikołajczak trafił również do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 21 minucie meczu rajd Mateusz Klichowicza, który zakręcił jeszcze obrońcą w polu karnym i piłka odbiła się od słupka. Chwilę później Mikołajczak z rzutu wolnego trafił w boczną siatkę. Swoje sytuacje miał również Gryf. Po dwóch kontrach gospodarzy piłka odbijała się od słupka. W samej końcówce połowy strzał Tomasza Mikołajczaka wybronił bramkarz Gryfa.

W drugiej połowie żółto-biało-czerwoni natychmiast rzucili się do ataku czego efektem były próby Michała Marszałkiewicza, Oskara Nowaka i Mateusza Cegiełki. W końcu w 50 minucie piłka w końcu wpadła do siatki. Zagranie Mateusza Cegiełki na głowę Michała Mikołajczyka, który pewnym strzałem wyprowadził Chojniczankę na prowadzenie. 55 minuta to druga bramka dla podopiecznych Tomasza Kafarskiego. Na listę strzelców wpisał się Marcin Grolik. Chojniczanie szukali jeszcze kolejnej bramki, ale do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Gryfowi Słupsk dziękujemy za zaproszenie i jeszcze raz życzymy sportowych sukcesów z okazji 75-lecia.

SPARING NR 6 (SŁUPSK): GRYF SŁUPSK – CHOJNICZANKA 0:2 (0:0)
0:1 – Michał Mikołajczyk (50′)
0:2 – Marcin Grolik (55′)

CHOJNICZANKA: Szymon Lewandowski – Paweł Czajkowski, Marcin Grolik (70′ Mateusz Meyer), Kacper Kasperowicz – Michał Mikołajczyk (70′ Nassur Jussuf), Michał Marszałkiewicz (64 Kacper Madej), Mateusz Cegiełka, Oskar Nowak (64′ Artur Pląskowski), Sebastian Olszewski (70′ Szymon Emche) – Tomasz Mikołajczak, Mateusz Klichowicz

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by