Wracamy do gry! Na początek zagramy z Kotwicą Kołobrzeg

Po zimowych przygotowaniach i kilku wygranych sparingach, nasz zespół rozegra pierwsze spotkanie rundy wiosennej 2 Ligi jadąc do Kołobrzegu. Kotwica Kołobrzeg zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 37 punktów.

Dla kibiców na pewno będzie to jeden z ciekawszych meczów, ponieważ spotkamy się z ekipą prowadzoną przez Macieja Bartoszka, który jest znany chojnickiej społeczności. Trenował on nasz zespół dwukrotnie: w 2016 roku, a także w latach 2018-2019. W sumie przewodził naszym zespołem w 49 meczach.

W czasie przerwy zimowej nasi podopieczni rozegrali kilka sparingów. Pokonaliśmy pierwszoligową Lechię Gdańsk, Gedanię Gdańsk, Cartusię Kartuzy, a także Olimpię Grudziądz. Bezbramkowo zremisowaliśmy z Jaguarem Gdańsk, Radunią Stężyca i minimalnie przegraliśmy z ŁKS-em Łódź.

W porównaniu z pierwszą kolejką sezonu 2023/2024 Kotwica Kołobrzeg pozyskała aż siedmiu nowych zawodników. Rywal z Kołobrzegu w pierwszej części zmagań sezonu strzelił aż 42 gole, co było najwyższym wynikiem w lidze. Pomimo dużej liczby strzelonych goli, Kotwica straciła aż 30 bramek. To głównie z powodu zbyt dużych strat, nasz rywal wzmocnił linię obrony, a przeprowadzone przez nich transfery mają poprawić grę w defensywie.

W czasie rundy jesiennej rywale Chojniczanki wygrali jedenaście z dwudziestu spotkań i przegrali zaledwie pięć z nich. Cztery spotkania nadmorskiej ekipy zakończyły się remisem.

W Kotwicy Kołobrzeg kibice Chojniczanki na pewno rozpoznają Piotra Kieruzela, który w naszym zespole był asystentem trenera, a także pełnił funkcję tymczasowego trenera ekipy. W zeszłym roku zdecydował się przenieść do Kołobrzegu i objąć funkcję asystenta trenera zespołu Macieja Bartoszka. W sztabie trenerskim nadmorskiego zespołu znajduje się również Hermes Neves Soares, który w latach 2016-2017 pracował w naszym zespole jako asystent trenera, a także był odpowiedzialny za prowadzenie naszego zespołu.

Oprócz tego, kibice Chluby Grodu Tura będą pamiętać również osobę Olafa Nowaka, który był naszym napastnikiem, czy też Łukasza Kosakiewicza, popularnego „Kosę”, który w latach 2015-2016 reprezentował naszą drużynę.

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to kibice Kotwicy Kołobrzeg na pewno będą pamiętać Sebastiana Szczytniewskiego czy też Oskara Paprzyckiego, którzy w przeszłości reprezentowali barwy zespołu z Kołobrzegu.

Podobnie jak nasi piłkarze, tak i przeciwnicy z Kołobrzegu rozegrali w czasie przerwy zimowej kilka sparingów, a w czasie obozu w Turcji zagrali z rywalami z Gruzji i Kazachstanu, wygrywając wszystkie spotkania. Przed wyjazdem do Turcji, Kotwica Kołobrzeg rozegrała cztery sparingi – dwa wygrała, a dwa zremisowała. Po powrocie z obozu przygotowawczego nasi rywale wygrali ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej z Lechem II Poznań 2:0.

Pierwsze starcie naszej drużyny w rundzie jesiennej z Kotwicą Kołobrzeg zakończyło się remisem 1:1. Ostatnie pięć spotkań obu zespołów zakończyło się trzema wygranymi Chojniczanki, jednym remisem i jedną wygraną Kotwicy.

Mecz rozpocznie się w sobotę, 24 lutego o 12:45 i będzie transmitowany przez TVP Sport. Relację będzie można obejrzeć również na stronie www.sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport.